Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

SUOMEN KAUNEIN KOTI - haluaisitko olla koteinesi mukana ohjelmassa?

Vierailija
31.08.2021 |

Itse asun ihan tavallisessa - paikoin paljonkin remppaa vaativassa - vanhassa omakotitalossa, joka ei millään tasolla yltäisi edes ko. ohjelman alkukarsintoihin asti. =D

MUTTA: Vaikka kotini ei olekaan Suomen kaunein, tai esteettisesti mitattuna edes lähellä sitä, se on kuitenkin MINUN OMA KOTINI ja minulle ja perheelleni rakkain paikka maailmassa. Ja vaikka se olisikin maailman kaunein koti, en silti haluaisi esitellä sitä televisiossa. Itselleni tulisi jotenkin oudon omahyväinen olo ja samalla olo, että olisin ikään kuin "vilautellut" itseäni muille.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En todellakaan halua. Meidän huvikumpu sais varmaan purkutuomion ja täyden lynkkauksen.

Vierailija
2/3 |
31.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En haluaisi, koti on MINUN kotini ja itselleni hyvin yksityinen paikka, en halua jakaa sitä TV-ohjelmassa ventovieraiden kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.08.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En todellakaan haluaisi. Ihmettelen miksi joku haluaa ja suostuu tuollaiseen ohjelmaan. Enkä kyllä haluaisi maajussin morsiameksi tai supernannyn oppiin jne.