Miksi miehet AINA haluavat tulla hellimään kun...
...nainen on kyynärpäitä myöten kiinni jossain kotiaskareessa. Leivot, teet ruokaa, katat pöytää, tiskaat, peset vauvaa, peset ikkunoita tms. niin eiköhän mies juuri silloin aina tule siihen ohikulkiessaan selän takaa hamuamaan kaulaa tai olkapäätä ja hamuilemaan tissejä..?
Sitten kun istut kaikessa rauhassa tekemättä mitään tai puuhaat jotain, mihin keskeytys olisi ihan tervetullutkin, niin ihan rauhassa saa silloin olla...
Voisko joku mies tulla kertomaan mikä tämä juttu on? Jokaikinen poika- tai miesystävä elämäni aikana on harrastanut ihan samaa.
Kommentit (32)
No kun ärsyttää! En voi olla ainoa!
Se on syyllisyyttä. Mies huomaa sinut työn touhussa ja yrittää halimalla tulla kertomaan "Näen kyllä, mitä teet ja arvostan sitä, vaikka itse olen tällainen laiskamato".
Mä luulen, että siinä liikkuessa näkee vartalon liikkeet. Pppu ja rinnat liikkuvat. Itseäni tosin hellittely arkipuuhien lomassa ei häiritse.
Ei mulla ole koskaan ollut miestä joka noin olisi tehnyt, vaikka olen sitä aina toivonut :(
[quote author="Vierailija" time="04.10.2014 klo 13:22"]Se on syyllisyyttä. Mies huomaa sinut työn touhussa ja yrittää halimalla tulla kertomaan "Näen kyllä, mitä teet ja arvostan sitä, vaikka itse olen tällainen laiskamato".
[/quote]
Just näin !
[quote author="Vierailija" time="04.10.2014 klo 13:21"]Touhuava nainen on seksikäs.
[/quote]
Mua ainakin riepoo se, jos itse raadan ja miehellä ei ole muka mitään muuta tekemistä kuin tolla kourimaan persettäni.
Ja siis vaikka ärsyttää, niin eihän siihen viitsi sanoa mitään, kun onhan se kuitenkin hellyydenosoitus, vaikka tuleekin täsmälleen väärään paikkaan.
Minä esim. inhoan tiskaamista yli kaiken ja vielä enemmän ärsyttää, kun siihen tulee mies takaa hinkkaamaan ja haukkaamaan olkapäästä. Jos sillä ei ole parempaa tekemistä, niin tulisi sitten edes auttamaan. Numero vitosen selitys kuulostaa enemmän kuin oikealta. Koska tuollaisen jälkeen mies kuin mies aina valahtaa sohvalle lepäilemään.
Ja on muuten ihan universaalia: tätä harrastaa sekä suomalaiset miehet, että esim. nuorempana ranskalainen ja italialainen poikaystävä.
-ap
YHYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY.
Nosta syyte seksuaalisesta häirinnästä tai raiskauksen yritykestä!
Voimia siskot! Muistakaa seksuaalinen itsemääräämisoikeus! EI AVIOEHDOILLE!
Miehet pitäisi kaikki kuohita! Miesten lompakko naisille! Naisen Euro!!!
Voisikohan tätä juttua ja väärää ajoitusta yrittää demonstroida miehelle, kun se seisoo vaikka mökin laiturilla ongella tai pyllistää auton konepellin alla. Menis just silloin kourimaan pitkään ja hartaasti.
Minä teen samaa miehelle. Halailu vaan on niin kivaa. Halailen kyllä sohvallakin :)
Höh, meillä tuota tekee molemmat, eikä häiritse yhtään. Päin vastoin.
[quote author="Vierailija" time="04.10.2014 klo 13:21"]
Touhuava nainen on seksikäs.
[/quote]
Touhuava nainen on kääntänyt huomionsa pois miehestä.
Nainen perinteisissä "naisen hommissa" lienee miehen mielestä naisellisen seksikäs. Tulisikohan samalla tavalla halailemaan, jos nainen olisi vaikkapa korjaamassa telkkaria?
No se on just se kun tehdessään mm. noita mainitsemiasi asioita nainen on vastustamattoman naisellinen ja sekikäs.
Ei voi mitään. Voit tietysti tuhahtaa vihaisesti ja olla ärsyyntynyt, mutta ainakin itsellä sekin vain lisäisi himoja entisestään etkä varmasti saisi olla rauhassa :P
Mulla ärsyttää tuo kans :) Joka miehen kans sama juttu. Tavallaan ymmärrän miksi tekevät niin, mutta ne ei tunnu tajuavan miksi mulla ärsyttää se..
Numero 18, ilmeisesti olet siis mies, ymmärrätkö miksi tällainen tapa (montaa) naista ärsyttää?
Paljon parempi tapa olisi tulla apuun (tai ottaa hoitaakseen joku toinen kotiaskare, keittää edes kahvit sille naiselleen!) ja sitten homman päätyttyä kaapata nainen syliin ja kantaa sänkyyn.
Vo kunpa olis mullakin tollanen mies!! Jospa vielä joskus....
On sulla murheet!