Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lähes neuroottinen pelko raskaudesta, huoh

Vierailija
01.10.2014 |

Vauvani on noin puolivuotias ja olen huomannut usein miettiväni että jos olenkin taas raskaana. Suihkussa tutkin alavatsan turvotusta (jos sellaista siis on) ja manaan runsasta valkovuotoa (jota muistan raskaudessani olleen).
Mahdollisuudet raskauteen ovat aivan minimaaliset (puolessa vuodessa olen ollut yhdynnässä 4krt, joka kerta käytetty kondomia), vauva on yhä imetyksellä (soseiden ohella) eikä menkat ole alkaneet. En siis järjelläni usko todellakaan raskauteen mutta jokin tuolta koko ajan pelottelee. Miten tällaisesta neuroottisesta pelosta voi päästä eroon? Ostamalla koko ajan testejä? Uusi raskaus olisi katastrofi, siksi kai pelkään (turhaan).

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
01.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

rauhoitu, aloita jokin luotettavampi ehkäisy kuin pelkkä kondomi. Käytä vielä kondomiakin vielä lisäksi tai lopeta seksielämä. Abortinkin voi tehdä jos silti raskaaksi tulee. Mäkin panikoin rauskaudenmahdollisuuksia kunnes aloin vauvakuumeilla ja jätettiin ehkäisy pois. Ajattelin että heti tärppää kuten ekan lapsen kohdalla mutta jo 1,5 vuotta yritetty tuloksetta :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän neljä