Mitä kylpylää suosittelisit etelä tai keski suomessa kahdelle aikuiselle naiselle?
Nyt syksyllä olisi tarkoitus mennä.
Kommentit (15)
Vantaan Flamingoa, tai mitä muuta tahansa missä K18 kylpyläalue. Huutavia kersoja ei jaksa kukaan.
Vierailija kirjoitti:
Vantaan Flamingoa, tai mitä muuta tahansa missä K18 kylpyläalue. Huutavia kersoja ei jaksa kukaan.
Täällä tuli tuhlattua aikaa vesipuisto-osastolla, ennen kuin älysimme mennä tuonne aikuisten puolelle. Olikin hieno paikka.
Vierailija kirjoitti:
Ruissalo Spa Turussa.
tuolla olen kerran yöpynyt ja mukava ja rauhallinen paikka, todella kauniilla paikalla ja hyvät ulkoilumaastit. Huoneessa oli huono sisäilma ja kun huoneemme oli merelle päin, ilmastointia oli tornituuletin, huone oli todella kuuma.
Suurin osa yöpyjistä oli eläkeikäisiä ja tanssilavalla soitettu musiikki sellaista mitä mummoni kuuntelisi. Ei ollut meille väliä sillä koska emme olleet siellä tanssimisen vuoksi. Kylpylä on ihan ok, mutta miinusta annan siitä, että aamiaishuoneesta on suora näköala kylpylään + uimarannalle. Jotenkin outoa, vaikkei sillä lailla haittaa nähdä vähäpukeisia ihmisiä. plussaa se, että bussit kulkee keskustaan ja bussipysäkki on ihan siinä kylpylän edessä (todella kätevää mennä bussilla keskustaan, sillä Turun keskustassa ei juuri parkkipaikkoja ole), plussaa myös hotellin omat parkkipaikat yöpyjille.
Vierailija kirjoitti:
Haikon Kartano sopii aikuisille
Kerran olleena voin sanoa, että ei tarvii mennä toisten. Kirkuvat kakarat on loistavaa kylpyläseuraa verrattuna niihin ympäripäisään heiluviin 60+ äijiin. Onneksi olin oman miehen kanssa niin se lähentely siellä altaassa jäi suht maltilliseksi.
Siis nämähän ovat kaikki paitsi Ruissalo tai Naantali jämähtäneet jonnekin 80-luvulle. Ikaalisten kylpylä on aivan hirveä.
Onneksi on takapihalla kylpytynnyri niin ei tarvitse lähteä kylpylään hakemaan jalkasientä.