Mitä haluaisit muuttaa lapsessasi?
Jotain luonteesta tai ulkonäöstä tai tyylistä yms?
Kommentit (11)
Jos joku haluaisi muuttaa lapsensa ulkonäössä jotain, niin minä kyllä haluaisin muuttaa siinä lapsess vain sen äidin.
Ettei näyttäisi niin paljon isältään, tuntemattomat tulevat kehumaan vaaleanpunaisiin puettua tyttö taaperoa komeaksi pojaksi ym. :D
En mitään. Jos on pakko jotain sanoa niin voisi juoda vähemmän ettei vaippa olisi aina niin täynnä
No meidän lapsella on iso pää, ollaan tutkimuksissa ravattu tuon takia ja huoli on kova, että löytyy nestettä tai kehittyy vesipääksi. Niin kyllä, toivoisin hänelle normaalikokoista päätä.
Allergiat pois tai sitten yökastelut. Tai lättäjalat, ressukka perinyt ne minulta :(
Muuttaisin isän ja vähän fiksumpi voisi olla.
Esikoiselle haluaisin antaa runsaasti itseluottamusta lisää, kuopuksen toivoisin olevan hitusen rauhallisempi. Tosiasiassa lapseni ovat kuin yö ja päivä. Jos voisin antaisin osan esikoisen rauhallisuudesta ja tutkijaluonteesta kuopukselle ja kuopuksen uteliaisuudesta ja tempperamentista osan esikoiselle,
Mä kanssa muuttaisin isän, siis vähemmän mielisairaaksi että uskallettais olla tekemisissä sen kanssa. Pojassa ei ole mitään vikaa, kun narsismi ei onneksi periydy.
Että se syntyisi hengissä...
Ollaan jonkinlaisessa keskenmenokierteessä ja taas ahdistus päällä.
En mitään. Eihän ne sit enää olis just omanlaisiansa ja ihania, mun lapsia.
Yhdestä toivoisin että olisi hieman reippaampi ja rohkeampi, toinen saisi olla vähemmän itsepäinen ja riidanhakuinen, kolmas saisi yrittää panostaa enemmän koulunkäyntiin. Muuten ihania ja täydellisiä poikia.