Huono äiti vie lapset hoitoon ja menee töihin
Rakastatteko todella työtänne ja rahaa niin paljon, että uhraatte lapsenne sen takia. Onhan sitä saanut lehdistä lukea millaisia kauhukohtaloita on lapsilla ollut, on pakkosyöttöä, iltaisin mustelmia kehossa ym kammottavaa. Kannattaisi tehdä edes lyhyempää päivää, jos on niin työhullu. Menot pitää vaan sopeuttaa tulojen mukaan. Ei pieni lapsi ole onnellinen luksustuotteissa, jos hoitopaikoissa kokee kammottavia hetkiä.
Kommentit (7)
Ai!? Mä luuline, että huono äiti vie lapset hoitoon ja menee itse kotiin lekottelemaan, vauvan kanssa tai ilman.
Eihän tätä tosissaan voi ottaa, mut kommentoidaan nyt silti.
Jos perus ruoka ja vaatteet yms on luksustuotteita, joita lapsilleni osa-aikaisen työni palkalla ostan, niin olen sit kyllä todella huono äiti. :D
Äärettömän tyhmyyden edessä ihminen on sanaton.
Hoh hoijaa, väsyneitä aloituksia, ei muuta voi sanoa...
Onneton aloitus - onko sitten sossun elättiäiti parempi siellä vuokraluukussaan?
Ihan kuule rahan takia olen mennyt suoraan äitiyslomalta töihin, kukaan ei ole meidän puolesta maksanut asumista eikä ruokaa - itse on ollut pakko tienata perse ruvella. Halusi tai ei.
Höpö höpö.