Classy girls wear pearls?
Kommentit (8)
Jos käyttää sentyylisiä vaatteita, joiden kanssa helmet sopivat. Kyllä muutkin korut ovat tyylikkäitä, kun niitä käyttää oikein.
Minusta helmet voivat olla superklassisuudessaan todella punk. Itse pidän joskus helmikorvista (1) ja mulla on myös joitain rannekoruja joissa on myös helmiä. Tyylini ei tosin ole varsinaisesti punk, mutta kaukana klassisesta kuitenkin.
Helmikorvikset ja kaulakorut on ehdoton nounou, mummofiilis, vaikka miten ois kaunis nainen.
Helmiä käyttäessä pitäisi kokonaisuuden olla arvokkaan näköinen - ja suurinosa tähän ei pysty. Siksi helmet mielletään vahvasti mummotyyliin, mutta jos nuorekas saa helmet näyttämään hyvältä, on kyseessä ihailun arvoinen suoritus.
[quote author="Vierailija" time="08.09.2014 klo 13:57"]Minusta helmet voivat olla superklassisuudessaan todella punk. Itse pidän joskus helmikorvista (1) ja mulla on myös joitain rannekoruja joissa on myös helmiä. Tyylini ei tosin ole varsinaisesti punk, mutta kaukana klassisesta kuitenkin.
[/quote] Kiinnostaisi kyllä tietää miksi niin monelta negatiivinen tuomio mutta ei yhtään kommenttia? Minä pidän helmistä silti vaikka se teistä epäsovinnaista olisikin :)
Pidän helmistä, mutta en klassisista pyöreistä valkoisista. Liian tylsiä ja jäykkiä, ja vaikea yhdistää arkipukeutumiseen. Epäsäännöllisen muotoiset tai värikkäät helmet sen sijaan... :D
Sarah ainakin on sitä mieltä :)