Rehellisesti naiset, kuinka usein olet yhteydessä äitiisi ja minkä ikäinen olet?
Otsikossa oli kysymys. Itse olen 35 ja 4-5 kertaa viikossa puhelimella, sitten nähdään joskus useammin, mutta vähintään kerran kuussa.
Kommentit (135)
[quote author="Vierailija" time="22.08.2014 klo 18:09"]
Soitellaan kerran päivässä/jokatoinen päivä. Nähdään suht usein
[/quote]
niin ja oon 28 :)
33 ja melkein joka päivä puhelimitse. Nähdään miten sattuu. Joskus kerran viikossa, joskus useammin/harvemmin.
Puhelimessa about 2 kertaa viikossa ja nähdään noin 2-3 vko välein. Olen 21 vuotias.
34v ja näen äitiä kerran kuussa. Jos en näe niin sit kerran kuussa soitto. Yleensä äiti ottaa sit yhteyttä.
Soitellaan ehkä joka toinen viikko, nähdään muutaman kerran vuodessa (pitkä välimatka). Välimme silti lämpimät ja ihan läheiset. Olen 32-vuotias. Napanuora katkaistu.
32v, nähdään 1-4 kertaa viikko ( hoitaa lapsiamme toisinaan). Puhellaan silloin tällöin, enemmän nähdään.
Soitellaan 3-4 kertaa viikossa, usein ihan käytännön asioita. Menen vanhempien luokse syömään 1-2 kertaa viikko:)
20v
Ei soitella oikeastaan ikinä, nähdään ehkä kerran kuukaudessa muiden sukulaisten luona tms. Silti on ihan ok välit, ei vain olla millään lailla läheisiä. . 25-v. olen.
35, melkein joka päivä soitellaan ja kerta viikkoon nähdään. Kun lapset ovat sairaina, äitini hoitaa heitä, ja silloin käytännössä asutaan hänen luonaan (ollaan yötä), koska se on hänelle helpompaa.
Nähdään ehkä neljä-viisi kertaa vuodessa ja soitellaan yleensä kerran kuussa, joskus pari kertaa. Välit on ihan hyvät, mutta perheessä/suvussa on vain tapana, että jokainen saa elää rauhassa omaa elämäänsä. Olen 30.
Viimeksi kaksikymmentä vuotta sitten. Olen 50.
Minä olen 35 vuotias. Äidin kanssa ollaan yhteyksissä sekalaisesti. Joka viikko jotenkin tekstaria tai facebookissa jotain pientä. Mutta emme soittele juurikaan koskaan, ehkä kerran kuussa tai kahdessa jos on asiaa. Olimme aikanaan todella läheisiä, mutta emme oikeastaan enää. Väleissä kyllä olemme ja minusta tilanne on oikein hyvä näin.
Nähdään hyvin harvoin pitkän välimatkan vuoksi, mutta soitellaan tai viestitellään vähintään joka päivä etenkin nyt kun on paljon asioita menossa, muuten 3-4 kertaa viikossa.
[quote author="Vierailija" time="22.08.2014 klo 21:59"]Nähdään hyvin harvoin pitkän välimatkan vuoksi, mutta soitellaan tai viestitellään vähintään joka päivä etenkin nyt kun on paljon asioita menossa, muuten 3-4 kertaa viikossa.
[/quote]
Ainiin ja ikää mulla 19 vuotta.
Nähdään kerta tai pari päivässä. Olen 31 v. (Äiti asuu pihan toisella puolella.)
Äiti kuollut, sitä ennen soittelimme päivittäin, välillä useitakin kertoja. Näimmekin melkein päivittäin. Olimme äidin kanssa hyvät ystävät ja ikävä on kova. Nyt ikää 34, äidin kuollessa 32.
Soitellaan viikon tai kahden välein. Nähdään kerran kuussa noin suunnilleen. Äiti on kiireinen yrittäjä, muuten nähtäisiin useamminkin. Jossain vaiheessa työskentelin perheyrityksessä, silloin nähtiin liiankin usein eli joka päivä. Ikää on 40+
Soitellaan kerran päivässä/jokatoinen päivä. Nähdään suht usein