Sydänlihastulehduksesta toipuminen?
Sairastuin tasan 2kk sitten. Oireet, väsymys, rytmihäiriöt, kipu rinnassa, hengästyminen. Sykkeen vaihtelut. Onko kokemuksia? Tuntuu, ettei tästä parane koskaan. Viikko oli hyvää aikaa, kunnes taas alkoivat oireet. Lääke on vain lepo ja burana.
Kommentit (3)
Siskolla oli sydänlihastulehdus, pitkään hänelläkin kesti toipuminen.
Tarkoin pitää olla ettei liikaa itseään rasita, vai hyvin kevyitä juttuja sai tehdä, aluksi ei kahvikuppia painavempaa saanut nostaa, autollakin ajaminen oli kielletty.
Harmi tarkemmin en kaikkea muista, tästä on noin 10 vuotta jo.
Oletko ollut lääkärissä kun olosi ei hyvältä tunnu, käy vaan että saat apua.
Pikaista paranemista sinulle.
Kyllä lääkärissä olen ravannut. Torstaina lääkäri taas soittaa ja kertoo mitä ekg:ssä mitä näkyi. Välillä pelottaa niin pirusti ja kun tätä on kestänyt jo 2kk. Liikuntakiellot on päällä.
Että olisi mukava löytää kohtalontovereita. Ja kuulla toipumisesta. Ei paljon googlettelu auta. Ja pelottaa.