Rakkain ystäväni tapasi uuden miehen. Kuljettaa joka paikkaan mukanaan.
Otsikko vähän huonosti muotoiltu. Mutta siis parhain ja rakkain ystäväni löysi kivan oloisen miehen. Itse olen sinkku ja en jaksaisi kokoaikaa tämän miehen seuraa vaan olisi mukava tavata ystävääni joskus kaksinkin. Aina kun pyydän kylään häntä hän kysyy "voiko makekin tulla". Eivät asu yhdessä mutta mies viettää paljon aikaa ystäväni luona. Naisilla nyt vaan on keskenään juttuja joista ei miesten kuullen osaa/voi puhua,enkä muutenkaan koe että voisin olla oma itseni ja kertoa kaikki mahdolliset kuulumiset ystävälle kun tämä markku on aina mukana. Miksi oi miksi pitää kulkea joka paikkaan kaksin. olemme hieman alta 30v. Eri juttu olisi jos minullakin olisi mies, olisi kiva istua iltaa yhdessä jne..
Kommentit (2)
Mikset pyydä kaverias joskus viettämään tyttöjeniltaa? Silloin vo ihan hyvin sanoa että nyt ei ole miesten suotavaa tulla kuulolle.
No ihan työpäivän jälkeiseen kahvitteluun tai viikonloppuna lasten leikkitreffi kahvitteluun ei oikein viitsi vedota tyttöjen iltana :/ Ap