Mies kantaa koko ajan herkkuja kotiin ja oon lihonut jo 50kg!
Kymmenen vuotta olllaan oltu yhdessä. Vaikka sanon haluavani laihtua ja yritän laihduttaa kantaa mies rasvaisia pizzoja kotiin. Vanukkaita ja suklaamunkkeja yms. Itse se ei edes syö niitä. Oon lihonut 50kg näiden vuosien aikana.
Kommentit (25)
Ne menee pilalle jos en syö ja rahaa kuluu hukkaan. On vaikea vastustaa kunnherkkujs on kotona kaapissa.
Onko sun äijällä joku sairas fetissi syöttää sua? Jätä syömättä, tuskin se kuitenkaan sitä roskaa väkisin tunkee kurkustasi alas.
Se vaan haluaa ilahduttaa mua niillä herkuilla. Ei ole mikään sairas?!
[quote author="Vierailija" time="14.08.2014 klo 14:26"]Ne menee pilalle jos en syö ja rahaa kuluu hukkaan. On vaikea vastustaa kunnherkkujs on kotona kaapissa.
[/quote]
Onko siitä rahasta hyötyä, kun se muuttuu läskiksi? Raha on mennyt hukkaan silloin, kun mies on kassalla ostokset maksanut.
[quote author="Vierailija" time="14.08.2014 klo 14:29"]Se vaan haluaa ilahduttaa mua niillä herkuilla. Ei ole mikään sairas?!
[/quote]
Olette molemmat sairaita.
Selkeä feeder. Ei kai kukaan muuten toisen terveyden uhalla "ilahduttaisi" puolisoaan vuodesta toiseen.
Siis hä?! Haluaa ilahduttaa sua herkuilla, vaikka haluaisit laihduttaa etkä voi siis tehdä sitä mitä haluat ja siksi sulle tulee ikävä fiilis ja tulet kertomaan siitä av:lle. Eli summa summarum: Millä tavalla miehesi sua ilahduttaa?
Kumpi sulle on tärkeämpi, hukkaan mennyt raha vai oma terveys?
Mulla auttaa, kun ajattelen, että kyseessä on puolison herkut, mulla ei ole oikeutta koskea niihin, se on sen ja vain sen. Jos arvostaa toisen omaisuutta, niin tää toimii. Jätät rauhaan ja annat mädäntyä.
Tai sitten sanot miehelle, että jos se ei lopeta, niin sillä voi olla tiedossa rankka tulevaisuus diabetekselle jalkansa ja näkönsä menettäneen naisen omaishoitajana. (Oman öäitini tilanne tällä hetkellä...)
Eikös sitä ole sellaisia miehiä, joilla on joku lihava nainen -fetissi. Se haluaa sinusta maailman lihavimman naisen.
Läskifetissi. Tosin, oot kyllä tyhmä kun uhraat terveytes toisen fetissille mut omapa on elämäs.
Miksi sinä syöt niitä?