Nainen - millaista on seksi orgasmin jälkeen?
Jos nainen saa orgasmin seksin aikana ennen miestä, miltä seksi tuntuu naisesta sen jälkeen, jos akti esim. kestää vielä 10-15 minuuttia? Tuntuuko seksi hyvältä myös orgasmin jälkeen, vai toivooko nainen vaan, että ukko tulisi mahdollisimman pian että pääsisi huilailemaan.
Onko parempaa seksiä sellainen, että jos mies suunnilleen tietää mitä tekee ja nainen mahdollisesti saa orgasmin nopeastikin ja mies sitten joskus myöhemmin, vai niin, että mies viivyttää naisen orgasmia mahdollisimman pitkään ja ehkä sitten oman erektionsa jälkeen tyydyttää naisen vaikka suuseksillä tai muulla?
Kommentit (20)
[quote author="Vierailija" time="09.08.2014 klo 11:45"]
Jos nainen saa orgasmin seksin aikana ennen miestä, miltä seksi tuntuu naisesta sen jälkeen, jos akti esim. kestää vielä 10-15 minuuttia? Tuntuuko seksi hyvältä myös orgasmin jälkeen, vai toivooko nainen vaan, että ukko tulisi mahdollisimman pian että pääsisi huilailemaan.
Onko parempaa seksiä sellainen, että jos mies suunnilleen tietää mitä tekee ja nainen mahdollisesti saa orgasmin nopeastikin ja mies sitten joskus myöhemmin, vai niin, että mies viivyttää naisen orgasmia mahdollisimman pitkään ja ehkä sitten oman erektionsa jälkeen tyydyttää naisen vaikka suuseksillä tai muulla?
[/quote]
Minulla on ensimmäinen orgasmi se suurin ja vahvin, ja todellakin jos saa vielä toisen ja kolmannen, ne tuntuu enemmän sellaisilta "kylmänväreiltä" vähän kuten klitorisorgasmi, sellanen aivastus. Joskus kun on ollut puutteessa orgasmi alkaa heti kun mies tulee sisälle, ja jatkuu ja jatkuu koko ajan, todellä hyvältä tuntuu kun mies saa samaan aikaan kuin itsekin. Tuo että pitkittäisi naisen orgasmia ja sitten tyydyttäisi jotenkin muuten, kuulostaa ihan järjettömältä, miksi pilata hyvä orgasmi? Se voi tuolla keinolla jäädä tulematta kunnolla ollenkaan, menee ohi pienenä värähtelynä, ja pettymys on kyllä kova sitten, ja muutenkin, ei mikään muu tuota yhtä hyvää kuin penis vaginassa.
Näin miehenä olen ajatellut, että eiköhän se molempien kannalta kannata tähätä samaan aikaan...
Parhaimmillaan nautinto jatkuu ja uusia orgasmeja tulee. Joskus kuitenkin voimakkaan orgasmin jälkeen paikat tuntuvat liian aroilta ja seksi epämukavalta.
Tuntuu tosi ihanalta, vielä paremmalta kuin aikaisemmin :)
Hyvältä tuntuu sen jälkeenkin. Nainen kun voi saada useampiakin orgasmeja lyhyessä ajassa. Itselleni olisi kova pettymys jos laukeaisin vain kerran, koska olen jo tottunut, että saan mieheni kanssa useamman orgasmin yhden seksikerran aikana.
Orkkujahan voi tulla vaikka tusina sen yhden panon kuluessa!
Hyvältä se tuntuu! Mahdollisesti saa vielä uudestaan ja uudestaan! Toinen orgasmi on yleensä vielä voimakkaampi kuin ensimmäinen.
[quote author="Vierailija" time="09.08.2014 klo 11:54"]Hyvältä se tuntuu! Mahdollisesti saa vielä uudestaan ja uudestaan! Toinen orgasmi on yleensä vielä voimakkaampi kuin ensimmäinen.
[/quote]eikä ole, eka on paras.
Itselleni paras on semmoinen 4-5 orgasmia/sessio.
Enimmillään kyllä orgasmien määrä on lähellä kahtakymmentä.
Yhden orgasmin seksissä tulee fiilis, no höh, tässäkö tämä nyt oli. Mutta oma fiiliksensä siihenkin, joskus haluaa sen pikasession.
Mielettömän ihanalta. Parasta jos juuri orgasmissa kiemurrellessa mies työntyy sisään, sillä niitä tulee vielä lisää siten
Mä taas olen niitä, jotka haluis vaan kellahtaa nukkumaan kun on itse saanut ja lähinnä toivon, et mies voi sit saada melko nopeasti, tai et siihen on selkeä kulku. Mut ideaalia olis saada melko samaan aikaan.
Multa menee yleensä kaikki mehut kun saan orgasmin. Sen jälkeen voisin nukahtaa samalla sekunnilla, mutta koska mies ei ole vielä saanut, niin hän sitten yleensä tulee vähän sen jälkeen. Minusta ei paljon tehoja enää löydy siinä vaiheessa, jos oma orgasmi on ollut voimakas, joten aika lailla odottelen, että mieskin laukeaa. Onneksi on sellainen mies, jolle tämä järjestely sopii oikein hyvin: hän on valmis näkemään vaivaa, että tulen, ja saa itsekin pian sen jälkeen.
[quote author="Vierailija" time="09.08.2014 klo 11:54"]
Hyvältä se tuntuu! Mahdollisesti saa vielä uudestaan ja uudestaan! Toinen orgasmi on yleensä vielä voimakkaampi kuin ensimmäinen.
[/quote]
Niin on, eka orgasmi yleensä ns. avaa nautinnon alaa seuraaville. Yleensä viides orgasmi on sellainen orgasmien multihuipentuma (toinen orgasmi jää yleensä aika nihkeäksi, mutta siitä alkaa taas voimistua ja noin 5-7 kohdalla on orgasmit räjäyttäviä. Sit taas miedontuu) -9-
[quote author="Vierailija" time="09.08.2014 klo 12:04"]Mä taas olen niitä, jotka haluis vaan kellahtaa nukkumaan kun on itse saanut ja lähinnä toivon, et mies voi sit saada melko nopeasti, tai et siihen on selkeä kulku. Mut ideaalia olis saada melko samaan aikaan.
[/quote]lahna, sit ihmetellään suomimiesten haluttomuutta.
Ei se pahaltakaan tunnu, vaikka orgasmin jälkeen voi olla arkana. Henkilökohtaisesti nautin epämukavuudesta ja kivustakin. Joskus orgasmin jälkeen kiihotus jatkuu, kun on jokin panetuskausi meneillään.
[quote author="Vierailija" time="09.08.2014 klo 11:57"][quote author="Vierailija" time="09.08.2014 klo 11:54"]Hyvältä se tuntuu! Mahdollisesti saa vielä uudestaan ja uudestaan! Toinen orgasmi on yleensä vielä voimakkaampi kuin ensimmäinen.
[/quote]eikä ole, eka on paras.
[/quote]
Tarkoitinkin jotta omasta mielestäni :)
Minulla taas ensimmäinen orgasmi on niin voimakas, että on hankalaa saada enää uutta orgasmia ja kerättyä ns. voimia orgasmia varten. Silti nautin todella paljon seksistä vielä orgasmin jälkeenkin. En esim. ole koskaan saanut orgasmia kun mies tulee takaapäin, mutta se on silti lempiasentoni. Saan mielettömät kiksit kun mies ottaa minut rajusti takaapäin ja lopulta laukeaa. Tuntuu todella hyvältä, mutta silti ei jää sellainen olo että jäisin vaille huipennusta, koska olen kuitenkin jo saanut sen tajunnanräjäyttävän orgasmin jo aiemmin.
Se on semmosta pientä kokoaikaista orgasmia sen ekan jälkeen. :)
Mä oon sen jälkeen niin kosketusherkkä, että ei voida jatkaa kun se tuntuu niin epämukavalta.
[quote author="Vierailija" time="09.08.2014 klo 12:07"][quote author="Vierailija" time="09.08.2014 klo 12:04"]Mä taas olen niitä, jotka haluis vaan kellahtaa nukkumaan kun on itse saanut ja lähinnä toivon, et mies voi sit saada melko nopeasti, tai et siihen on selkeä kulku. Mut ideaalia olis saada melko samaan aikaan.
[/quote]lahna, sit ihmetellään suomimiesten haluttomuutta.
[/quote]no, uskoisin että sama ongelma on jos mies saa, moni mies ei kyllä pysty jatkamaan heti laukeamisensa jälkeen joten tuossa olisi sitten vaihtoehtona että vain mies saa. Tuskimpa kukaan nainen tyytyisi sit sellaiseen seksiin pitemmän päälle.