Kotimaiset viihdeohjelmat
Olenko ainoa jonka mielestä kotimaiset viihdeohjelmat on toteutettu ankeasti ja erityisesti jotkut vanhat lastenohjelmat suorastaan törkeän huonosti? Katsokaa esimerkiksi vanhoja Kymppitonni-, Speden spelit- ja Napakymppi-jaksoja Youtubesta. Jos jollakin on vielä tallella jotain 80-luvun kotimaisia lastenohjelmia niin voi nekin laittaa sinne.
Kommentit (4)
No katsokaapa noita pulttibois uusintoja. Voiko kauheampaa kuraa olla olemassa?
No ei ne muiden maiden tuotannot sen kummempia ole olleet. Suomalaisilla vain vääristyy kuva ulkomaisista ohjelmista, koska tänne ostetaan ne parhaimmat, jolloin syntyy käsitys, et ulkomailla tehdään vain hyvää viihdettä. Ihan samalla tavalla sielläkin on sitä hvtinmoista kuraa suurin osa ja sitten helmet erottuu joukosta.
Riku Rantalan pisteet tippui kerralla kympistä neloseen,en olis millään uskonut että alkaa vetämään jotain pieruhuumoriohjelmaa,mies on tähän asti pysynyt aika lailla eri linjoilla ohjelmissaan,tuo kirjasto juttu on kyllä pohjanoteeraus
Et ole ainoa! Oon aivan samaa mieltä, että kotimaiset viihdeohjelmat on aika ankeita..