Mitä tapahtuisi jos korona testaus lopetettaisiin?
Jos testaus lopetettaisiin niin huomattais että meillä ei ole mitään epidemiaa enää, koska vain sairaaloiden tilanne kertoo tilanteen vakavuudesta.
Ja sitten myös ymmärrettäisiin miten älytöntä tämä kontrollointi ja paapominen on.
On täysin normaalia että tartuntoja tulee enemmän mitä enemmän yhteiskuntaa avataan mutta jos nuo tartunnat eivät muutu taudeiksi ja sairaalan taakoiksi niin ei pitäisi olla kellään enää mitään ongelmaa.
Kommentit (4)
Tiedät, kun katsot Brasilian tilannetta silloin alussa.
Ensin ei tapahtuisi mitään, sitten ihmeteltäisiin miksi sairaalahoitoa tarvitsevien määrä ykskaks onkin kasvanut.
Vierailija kirjoitti:
Ensin ei tapahtuisi mitään, sitten ihmeteltäisiin miksi sairaalahoitoa tarvitsevien määrä ykskaks onkin kasvanut.
Ei testaaminen siihen vaikuta. Tietysti sairaalahoitoon joutuneet testataan mutta kaikkien muiden testaus on kyllä rahan tuhlaamista. Et tee mitään sillä tiedolla että flunssasi on korona.
Silloin varmaan panostettaisiin yhdyssanoihin?