Onko teillä kokemusta maksullisista synttäreistä?
5v täyttävä tyttö haluaa ehdottomasti, että hänen synttärit järjestetään hoplopissa. Se on täällä vantaalla oleva sellainen sisäpuisto, käykää tsekkaan www .hoplop. fi. Ne synttärit on vaan ihan älyn kalliit Laskimme, että kutsumme 5 lasta + meidän tyttö eli yhteensä 6. Se maksaa mulle 90 euroa. Siihen sisältyy synttärilahja päivänsankarille sekä sitten jätskiä, karkkia, limua, sipsejä. Ne riittävät mielestäni hyvin kyllä. Sitten ne rupesi siellä valittamaan, että 8 lasta pitäisi olla tai muuten saattaa samana iltana olla toisetkin synttärit samaan aikaan! Eikä se mikään iso paikka se kahvio ole kuitenkaan. Varasin sen nyt kuitenkin mutta pikkasen epäilyttää.... Toisaalta olis helposti hoidettu ja varmasti joka lapselle mieluista! Kammoan ajatusta monesta n. 5- vuotiaasta meillä. Ne kuitenkin jakaantuis kahtia, toinen puoli riipois tavaroita hyllyistä ja lelulaatikoista ja kantais niitä pihalle ja toinen puoli pomppis yhtäaikaa trampoliinissa.... En missään nimessä rupea järjestämään mitään leikkejä koska inhoan sitä meteliä ja epäjärjestystä. Mitäs mieltä olette tuosta hinnasta ja yleensä ajatuksesta? Kotona tyttö ei ehdottomasti halua niitä pitää vaan se on hoplop!!!
Kommentit (10)
molempi parempi. Ei mulle ole väliä.
kun ostat kotiin kaikki herkut ja järjestät ohjelmat sun muut ja ostat niihin tarvittavat rekvisiitat, niin meneehän siihenkin iso summa rahaa. Vältyt siivoamiselta. En tiedä kyseistä paikkaa, mutta jos se on kiva ja tarjoamiset hyvät, niin mikä ettei. Ehtiihän sitä viettää aika monet kotisynttäritkin vielä.
Ja onko sijainti sellainen, että vieraat pääsevät tulemaan helposti?
Minne äipät menevät odottaan synttäreiden ajaksi?
Miten kauan ne synttärit kestävät?
joten siihen nähden minusta hinta ei ole hirveä.
Maksaisivatko synttärit sinulle vai peristkö maksun vierailta?
maksettava tai pidettävä syndet kotona. en veis muksuani maksullisiin synttäreihin.
Itse en olisi valmis maksamaan siitä, että lapseni pääsee kaverin synttäreille... Vielä tuohon lahja päälle niin liian kallista lystiä. Toisaalta voisin kyllä tuohon rahaan järjestää syntäärit siellä, mutta en vaatisi keneltäkään rahaa siitä, että tulevat kutsuille.
Se on vaan sinun tehtävä valinta, että haluatko lapset kotiisi, vai oletko valmis maksamaan siitä, että joku muu laittaa kaiken ja järjestää tekemistä.
En päästäisi lastani maksullisille synttäreille. Vaikka tyttösi haluaa Hoplopin ei se tarkoita, että sinun pitää suostua. Päätös on sinun.
Tarkoitin vaan kysyä, että mitä mieltä olette, kannattaako maksaa 90 euroa jotta tyttö pääsisi kavereineen hoploppiin viettämään niitä synttäreitään?