Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Eksän veli kertoi ihastuneensa minuun

Rainbowsekoitus
20.07.2021 |

Erosimme eksäni kanssa hyvissä väleissä 5 vuotta sitten ja molemmat olemme jatkaneet elämäämme ja seurustelleet välillä, eksä on nytkin suhteessa. Välillä olemme tekemisissä, välillä emme ole olleet pitkiin aikoihin.

Nyt eksän veli otti minuun yhteyttä ja ilmoitti ihastuksestaan minua kohtaan, kertoi että tunsi näitä tunteita jo kun seurustelin eksäni kanssa. Hän halusi pölyn kuitenkin laskeutuvan ennen kuin ottaa minuun yhteyttä. En voi kieltää, ettenkö olisi tuntenut toisinaan samanlaisia tunteita myös häntä kohtaan, vaikka hämmentävää se olikin enkä tehnyt asialle mitään silloin.

Mitä te tekisitte tässä tilanteessa? Eksän veli haluaisi siis tavata.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

No jos kiinnostaa niin miksei?

Vierailija
2/5 |
20.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voihan sitä tehdä mitä vain ja perustella sillä että Tunteille ei voi mitään ja kuunnellaan Sydäntä.

Yleisenä ohjenuorana: eksien suku, kavereiden ja sukulaisten eksät ja nyksät jätetään rauhaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos hän ei ole kiusaantunut niin tuskin sinunkaan tarvitsee olla. Hän varmaan veljensä tuntee ja on enemmän hänen kanssaan tekemisissä.

Vierailija
4/5 |
20.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna sormettaa ensin, jos tuntuu hyvältä niin go.

Vierailija
5/5 |
20.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aikaa on kulunut jo paljon, ja ilmeisesti kyse ei ollut mistään avioliitosta tai pitkästä avoliitosta exän kanssa. Lisäksi exän veli on se, joka tässä on enemmän tilivelvollinen exälle tekemisistään, ei suinkaan ap. Eiköhän tämä veli ole exälle läheisempi ja ole tehnyt arviota siitä, onko lähestyminen sopivaa (sanomansa mukaan antanut pölyn laskeutua viisi vuotta). Jos olisin ap ja kiinnostunut, niin voisin lähteä treffeille.