Happy Pancake deittailuun?
Huoh. Olen tuolla sivustolla tällä hetkellä. Mikä miehiä vaivaa, kun ne syytää niitä typeriä flirttejä. Eikö voi vain laittaa viestiä jos on kiinnostunut? Usko on mennyt löytää tuolta ketään. Olen 42-vuotias nainen.
Kommentit (10)
Miksi et itse laita viestiä jos kiinnostaa? Itse juuri poistin sovelluksen kun kukaan ei vastaa viesteihini. Siksi niitä flirttejä lähetetään, jotta voisi edes jotenkin nopeasti selvittää onko nainen lainkaan kiinnostunut. Siellä Happypancakessa on ne samat profiilit olleet vuosikausia. Ei siellä kukaan hae mitään oikeasti.
Onko tuolla aitojakin profiileita?
Mulla lukee siellä että jos "Jos lähetät, tai vastaat flirttiin, minä lähetän ekan viestin".
Toimii erinomaisesti.
M40
Hei mitä muita sivustoja löytyy? Tinderiin en halua ja Suomi24 on kelvoton. Maksuton myös.
Suosittelen pääkaupunkiseudulla Bumble-nimistä sovellusta. Vähän kuin Tinder, mutta naisen on lähetettävä aina ensimmäinen viesti, jos tulee mätsi. Itse koin, että ihmiset olivat Bumlessa enemmän tosissaan liikkeellä, kuin Tinderissä.
Aika vähänä on muut palvelut, koska tinde on se suosituin ja eniten aktiivisia käyttäjiä. Turha sitä on pelätä, sinne vaan koska siellä me muutkin olemme.
Ei. Viestit tulee 55+ miehiltä. Kun ne piilottaa hiljaista on.
N30
Viikon jaksoin olla mutta yhtään normaalia keskustelua ilman läähpuuhvihjailua ei syntynyt omasta yrityksestä huolimatta niin poistin profiilin.
Tinder?