Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Asiallista keskustelua huulitäytteistä, hyvistä tekijöistä ym + kysely

Vierailija
14.07.2021 |

Harkitsen ottavani huulitäytteet russian lips -tekniikalla. Näin anonyymilla vauvapalstalla on hyvä pistää pikku gallup kehiin ja kysyä, onko teillä täytettä huulissa? Paljonko otitte kerralla? Oletteko tyytyväisiä lopputulokseen? Kuinka usein käytte ottamassa lisää ja otatteko silloin saman verran vai enemmän, vai jäikö teillä yhteen kertaan? Jos, niin miksi? Tähän ketjuun voi myös vinkata hyviä tekijöitä ympäri Suomea.

Toivoisin aiheesta nyt kerrankin asiallista keskustelua sen iänikuisen "kvaak kvaak" -kommentoinnin sijaan, pliis. Jos et tykkää huulitäytteistä tai muista kauneusoperaatioista, sitä ei tarvitse tulla tähän ketjuun kertomaan! :)

Asiallista keskustelua huulitäytteistä, hyvistä tekijöistä ym + kysely

Vaihtoehdot

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
14.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kohta syntyy jälleen uusi ankka.

Ei siinä mitään, se sopii se huulitäyte niiden ottajille kuin kenkä perseeseen.

Vierailija
2/8 |
14.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei kiva jos tästä voi joskus puhua ihan asiaakin! Joo, oon nyt kolme kertaa käynyt ottamassa täytteitä noin puolen vuoden välein. Ekalla kerralla laitettiin 0,5 mm, tokalla kerralla 1,1 mm ja kolmannella 0,8 mm. Samankokoisina on pysyneet kun ekalla täytöllä ja kyllä tykkään! Kohta pitäisi taas käydä laitattamassa, mun täyttäjä osaa tosi hyvin katsoa mikä määrä sopii millonkin kun se aine lähtee aina vähän "epätasaisesti" pois.

Töissä jotkut vanhemmat naiset on paheksuneet avoimesti ja selän takana mutta omat on huuleni. Monilla kavereilla on myös ja jälki on minusta nykyään tosi luonnollista ja nättiä. Mies tykkää ja minä tykkään, se on tärkeitä! :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
14.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerran kävin laitattamassa ja tykkäsin kyllä, mutta rahahuolten takia jäi siihen yhteen kertaan. Palautui kyllä ihan normaaleiksi. Käyn kyllä uudelleen kunhan budjettiin taas mahtuu! Laitettiin muistaakseni 1 milli ja jotain voidetta joka puudutti. Turvotus oli pari päivää aika kauhea mutta kyllä se siitä sitten laski.

Vierailija
4/8 |
14.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

hahaha lol vai että oikein kauneusoperaatio

Vierailija
5/8 |
14.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on huulet just russianit ja tykkään kovasti. Olen jo pari vuotta käyttänyt täytteitä ja jäänyt ehkä vähän koukkuun, hih. Näiden ainoa huono puoli on näiden kuluminen pois! Milli laitetaan aina kerrallaan, pari kertaa ehkä joku 1,1 tai 1,2 milliä. Hyvin on pysyneet kuosissaan. Tykkään erityisesti siitä punaisuudesta mikä huuliin tulee kun ne on just täytetty.

Vierailija
6/8 |
14.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä keskustelun avaus, kiitos. Itse olen ihan tyytyväinen mutta tavallaan alkanut kallistua kokeilun puolelle koska monilla kavereilla on ja hyvältä näyttää! Varsinkin kuvissa pääsee edukseen. Onko Espoossa ketään hyvää ja suht halpaa tekijää?

T: Opiskelija

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
14.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

kvaak

Vierailija
8/8 |
17.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä on maltilliset täytteet muutenkin muhkeissa huulissa, ja tykkään. Talvella huulet eivät rohdu vaan pysyvät kosteina ja kimmoisina. Huulten rajat piirtyvät tarkemmin esiin ja niissä on just sitä punaisuutta mistä joku edellinen kommentoija puhuikin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi kahdeksan