En pääse yli varatusta miehestä
En pääse, vaikka mitä yritän. Odotan vain, että hän eroaa ja ottaa minuun yhteyttä, vaikka toisaalta tiedän ettei niin käy.
En tiennyt aluksi, että hän oli naimisissa. Kun sain selville, olimme jo ihastuneet.
Miten päästä yli?
Kommentit (6)
Siinähän annat persettä 8-9 vuotta neukkarin pöydällä. Tutkimuksen mukaan pettävä nainen etsii uutta miestä. Pettävä mies haluaa pelastaa liittonsa.
Minäkin ihastuin vähän aikaa sitten varattuun mieheen. En siis ensin tiennyt että hän on varattu, asia selvisi myöhemmin keskustelumme yhteydessä. Muuten en olisi varmaan ihastunutkaan, koska ulkonäöllisesti hän ei ollut omaa tyyppiäni, mutta tämän miehen katse, tuoksu ja hyväsydämisyys olivat jotain niin jalat alta vievää, että ihan hämmästyin! Elin hetken omassa ihanassa ihastus-kuplassani ja sen jälkeen kuoppasin haaveeni hymyissä suin :)
Vierailija kirjoitti:
Mikä hänessä on niin ainutlaatuista?
Ei varmaan mikään. Kalju ja hintelä, päällisin puolin itsevarma mutta sisimässään epävarma. Tuli olo, että tämän olen tuntenut aina enkä ole koskaan kokenut sellaista "kehojen yhteensopivuutta" muiden kanssa. Kaikki soljui.
Mene ulos, Tinderiin, katso Netflix.
Mikä hänessä on niin ainutlaatuista?