Tuplarattaista / Carena double swing
Olis tarkoitus mahdollisesti hankkia tuplarattaat vastasyntyneille ja 2v2kk. Ongelmana vaan, että meidän 2v on aika pitkä ja roteva, eikä oikein mahtunut kunnolla minkään tuplien alle. Carenan double swingejä ei olla päästy sovittamaan, joten kysyisin minkä kokoiset lapset teillä mahtuu niissä kuomun alle istumaan?
Kommentit (5)
Totta. Oon miettinyt ottavani pelkän seisomalaudan mut välillä tuntuu että pitäisikö sittenkin hankkia tuplat.
Ap
Mahtuu pidempikin lapsi. Meidän esikoinen on aina ollut isokokoinen. Oli päälle metrin pituinen kun vielä mahtui ihan hyvin kyytiin.
Hyvin meillä toiminut ja vanhempi lapsi on pitkä.
Meillä kans phill&tedsit ja lapsilla ikäeroa 1v4kk. Noita pystyy huvin käyttänään vaan yhdelläkin lapsella, kun vanhempi ei enää rattaissa istu. Nyt siis sisaristuin käytössä, mutta ei tuo isompi nytkään enää pitkiä aikoja rattaissa viihdy
Kannattaako tuolla ikäerolla ostaa vierekkäisiä enää? Meillä tulee olemaan 1v 8kk ikäeroa ja ostin ted & philsin dotit. Vanhempi ei kuitenkaan kauhean kauaa enää istuskele rattaissa