Trump: Korona karkasi kiinalaisesta laboratoriosta, tiedustelutieto, Sande Marin: Korona johtuu ilmastonmuutoksesta, nyt näyttää kyllä kovasti että Trump oikeassa ja Sande ihan hukassa tai valehtelee!
Ilmastonmuutos tietty kätevä selitys kaikkeen.
Kiinan osuus on lakaistu täysin piiloon koska oikeamielisenä eivät halua uskoa faktoja vaan uskovat denialismiin.
Vasemmistolehdistö halusi tehdä trumpilta naurettavan mutta oikeasti tuollaiselle epätieteelliselle, faktat kiistävälle syyllä jonka Marin haluaa kertoa pitäisi todellakin nauraa ja valehtelivat saattaa ikuisesti naurunalaiseksi. Vain se voi lopettaa valheiden levittelyn!
Ilmasto on aina muuttunut ja muuttuisi vaikka ei olisi yhtään ihmistä maapallolla, kyse on aineen kiertokuluata ja tämän kiistäminen ON denialismia!
Kommentit (3)
Ei se johdu suorastaan ilmastonmuutoksesta.
Ilmastonmuutos aiheuttaa kyllä valtavasti kaikenlaista sotkua mutta en näe yhteyttä.
Sitä vastoin eläinten tehokasvatus saatta kyllä lisätä epidemioiota ja aina välillä tartuttaa ihmisiä. Tämäkin lienee alun perin zoonoosi.
Totta kai Trump-fani on aina myös Sanna-hullu. Ei mitään epäselvää. Ja Trumphan on teidän mukaan taas parin kuukauden päästä presidentti.
Jon Stewart komppaa. Se nimi ihan lukee siinä viruksen kyljessä.