Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Elämänilo takaisin

Vierailija
02.07.2014 |

Olen vasta nuori tyttö. Käyn yläastetta, mutta nyt on jo jonkin aikaa tuntunut että oon aika yksinäinen. Kukaan ei ota muhun mitään yhteyttä eikä juttele tai mitään. Aina se oon minä joka alotan keskustelun. Nyt on kesäloma ja kaikki pitää hauskaa jossain kun mä vaan yksinäni makoilen sohval. Vaikka kyllähän mä käyn ulkona, mut sillonkin vaan kuuntelen musiikkia ja kävelen ympäriinsä yksinäni. Haluaisin jotain seuraa ja ajattelin että kun koulut alkaa niin kävisin puhumassa vaikka koulu kuraattorille,mutta aloin miettiä että mitä sanon sille koska suurin osa mun yksinäisyydestä johtuu mun äidistä. Se kertoo aina sen asioista mulle ja muistuttaa joka päivä kuinka sillä ei oo varaa mihinkään ja käytti viimeiset rahat matkaa varten ja se purkaa yleensä pahaa oloaan muhun. Se masentaa mua todella, kun se tulee töistä kotiin niin siitä se alkaa "Olipas mulla rankkaa töissä sinä vaan makoilet täällä, voisit hankkia vaikka jotain kesä töitä ja auttaa mua näitten mun raha-asioitten kanssa ku suhun menee kumminki niin paljon rahaa. Tulee sellainen olo että oon ihan turha ja vien vaan tilaa ja rahaa täällä maan päällä. En sitte tiiä oonko ainoo tällanen vai onko teitä muitakin ? Kertokaa ihmeessä miten voin piristyä !

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oikein osaa neuvoa, sillä munkin elämä oli tuollaista. Se helpotti kun muutin muualle yläasteen jälkeen poikaystäväni kanssa. Ymmärrän miltä tuntuu. :(

Vierailija
2/2 |
02.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koeta käydä missä tahansa uusissa paikoissa tai tapahtumissa. Niistä jää hyviä muistoja. Ja et sinä mikään turha ole, eikä loppuelämäsi tule olemaan tylsää. Nyt vain sellainen perseinen suvantovaihe, vuoden tai parin päästä asiat ovat jo aivan eri tolalla. Nimimerkillä "Kokemusta löytyy"

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi kaksi