Tiedän kuka on palstaa piinaava ikis, ja tunnen hävet tosielämässä. Kysyttävää?
Voin kertoa, että ihan samanlainen wt, kuin täälläkin antaa ymmärtää. Hänet tunnetaan meidän seudullamme lempinimellä Mature.
Kommentit (32)
Nyt kerro hieman taustoja, jotta aloituksesi olisi uskottava.
Onko sulla mitään oikeita todisteita vai oletko ihan ite keksinyt et tiedät kenestä on kyse?
Onko Ikis kertonut sinulle et hän kirjoittelee tänne?
kuka on ikis, onko se joku oikea nimi, nimimerkki?
[quote author="Vierailija" time="29.06.2014 klo 23:31"]Mistä olet niin varma?
[/quote]
Hirveän tarkasti en voi kertoa, ettei hän tunnista minua, jos tämän sattuu lukemaan. On nimittäin yksi asia, joka VARMISTAA Maturen olevan ikis, mutta juuri sitä en voi kertoa. Tässä seuraavaksi siitä, kuinka pääsin Maturen/ikiksen vauvapalstaterrorin jäljille:
Lyhyesti kerrottuna meillä on yhteisiä tuttuja. Olen jo aikaisemmin heiltä kuullut, että Mature vauva-palstailee usein. (itse asiassa siten eksyin tänne aikoinaan itsekin :D).
Pääsin seuraamaan läheltä, kun tämä Mature oli aivan lääpällään 30v mieheen, joka kuitenkin valitsi parikymppisen naisen, ystäväni. Mature oli tästä todella katkera ja heitteli kapuloita rattaisiin minkä kerkesi, ja yritti kaikin tavoin mm. pahaa puhumalla ja valheita keksimällä erottaa tämän pariskunnan.
Tämä kaikki draama oli iso puheenaihe tuttavapiirissäni, ja silloin yhteinen tuttavamme linkitti Maturen kirjoituksen vauvapalstalle. Tämä aloitus koski juuri tätä tilannetta, 30v mies ja parikymppinen nainen.
Sen jälkeen vastaavanlaisia aloituksia alkoi kertyä palstalle ja näissä Mature sitten nimitettiin ikikseksi. Kaikki näissä aloituksissa täsmäsi Matureen ja hänen ensimmäiseen ja varmuudella kirjoittamaansa aloitukseen. Kieliasu, tilanteet, tietyt toistuvat sanamuodot yms.
Nykyisin tunnistan Maturen kirjoitukset täältä, kirjoittipa hän mistä aiheesta tahansa.
Olipas sekavaa, tarkennan kyllä jos jotain jäi epäselväksi :D Kyllä harmittaa kun en voi paljastaa teille sitä yhtä seikkaa, jonka alussa mainitsinkin! Siitä Mature tunnistaisi minut ja erään toisen henkilön..
En tiedä kuka on ikis, vaikka palstailen usein. Käyttääkö hän itse nimimerkkiä ikis? Ja mitkä ovat toistuvat aiheet?
Tunnistaako tää nainen lempinimensä mature? Siis tietääkö että muut häntä sillä nimellä kutsuvat?
[quote author="Vierailija" time="30.06.2014 klo 00:24"]En tiedä kuka on ikis, vaikka palstailen usein. Käyttääkö hän itse nimimerkkiä ikis? Ja mitkä ovat toistuvat aiheet? [/quote] Ikis on tämä palstan ikäerohullu, joka haukkuu parikymppisiä anaisia ja tuomitsee toooosi järkevillä argumenteilla parikymppiset naiset ja etenkin heidän parisuhteensa vanhempien miesten kanssa. Ikis, eli tämä Mature sitten sekosi, kun mies jolle hän "vannoi ikuista rakkauttaan" yms. valitsikin paeikymppisen muijan. Tosiaan suurin osa näistä aloituksista, joissa julistetaan alle 25-vuotiaiden tarvitsevan holhousta, ovat Ikiksen suoltamia. Esiintyy nykyään usein parikymppisen vanhempana. Poikkeuksetta julistaa myös kuinka kaikki parikymppisistä kiinnostuvat miehet ovat sairaita pedofiileja, koska 20-vuotiashan on lapsi :D
[quote author="Vierailija" time="30.06.2014 klo 00:24"]
Tunnistaako tää nainen lempinimensä mature? Siis tietääkö että muut häntä sillä nimellä kutsuvat?
[/quote]
Tunnistaa kyllä.
Ikis on kyl myöntänyt moneen kertaan et hänellä on lapsia tän miehen kans joka vaihtoi hänen nuorempaan joten ei taida olla sama.
Toi sun juttus ap on vähän narsistinen. Et sä tunnista ketään täältä kirjoitustyylistä. =)
Moni luulee ja väittää tunnistavansa täältä ihmisiä mut ei se ole todellista.
Minuakin kiinnostaa minkä ikäinen Ikis itse on?
[quote author="Vierailija" time="30.06.2014 klo 00:48"]Ikis on kyl myöntänyt moneen kertaan et hänellä on lapsia tän miehen kans joka vaihtoi hänen nuorempaan joten ei taida olla sama.
[/quote]
Osa Ikiksen kirjoittamista jutuista on totta, osa valetta. Todennäköisesti muuntelee tarinoitaan sen verran ettei kukaan tunnista..? En ota siihen kantaa, mitkä hänen kertomistaan asioista ovat totta.
[quote author="Vierailija" time="30.06.2014 klo 00:45"]Minkä ikäinen ikis itse on?
[/quote]
En ihan tarkkaan kerro, mutta 35 on aika lähelle ;)
AP
[quote author="Vierailija" time="30.06.2014 klo 00:50"]Toi sun juttus ap on vähän narsistinen. Et sä tunnista ketään täältä kirjoitustyylistä. =)
Moni luulee ja väittää tunnistavansa täältä ihmisiä mut ei se ole todellista.
[/quote]
En tietenkään väitä tunnistavani IHAN kaikkea. Mutta Ikikseksi häntä on haukuttu jokaisessa tunnistamassani ketjussa.
Ikiksestä alkaa tulla jo samaan tapaan käytetty termi kuin wt. Ikikseksi on siis haukuttu kirjoituksia, jotka eivät todellakaan ole Mauren käsialaa.
Voi kun pystyisinkin vastaamaan sulle tarkemmin paljastamatta itseäni..
AP
Vaini.