muita, jotka eroavat ennenkuin pettäisivät
Olenko outolintu ollessani ehdoton pettämisen kanssa? Pitkän suhteen aikana ihastuksia tulee ja menee ja fantasioissa olen minäkin ollut muiden kuin mieheni kanssa. En silti alentuisi loukkaamaan pettämisellä ihmistä, joka on rakastettuni lisäksi ystäväni.
28v ja parisuhteessa oltu 3,5v.
Kommentit (4)
Minä myös. 10 vuotta suhdetta takana. Harmi että mies ei ole ollut samoilla linjoilla. Ero siis harkinnassa, kostamaan en lähde.
Täällä sama ja tunne on todella outo, koska en aikaisemmin ole ollut tällä linjalla. Muissa suhteissani olen pystynyt pettämään. Tässä suhteessa ja miehessä on jotain sellaista, että en vain yksinkertaisesti kykenisi. En edes kostomielessä.
Samoin ajattelin kuin sinäkin, mutta nyt kun selvisi, että mieheni on pettänyt, niin en olekaan niin varma enää. Myös ex-mieheni petti minua 10-vuotisen avioliiton päätteeksi.
Täällä sama linja.