Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sukulaiset ovat näreissään siitä, että jäin tänä juhannuksena kotiin kaupunkiin.

Vierailija
25.06.2021 |

Niin monena vuonna suostuin näihin kekkereihin mukaan houkutuksena mökille pääsy. Mutta joka kerta "juhlat" ovatkin salakavalasti muuttuneet jonkin sortin talkoiksi. (Joka kesä uusi projekti) Mökki on siis enoni perheen ja sinne menee joka vuosi sisareni perheineen, vanhempani ja serkkuni ja kummini.

Nyt jättäydyin pois ja vanhemani sättivät minua siitä, että haluan oikeasti tänä jussina rentoutua ihan vain sitten, vaikka tässä kotona yksiössäni leffoja katsellen. Mökkeilystä pidän ja olenkin varannut itselleni mökin ensi kuulle. Olenko muka jotenkin itsekäs, kun en "halua auttaa heitä"?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.06.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

joo ei kiitos mitään rojunkantoa muitten eduksi.

Hauskoja tansseja tai mitä nyt sitten...

Vierailija
2/2 |
25.06.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et ole itsekäs. En ymmärrä tuollaista, että aina on joku uusi projekti menossa eivätkä ehdi nauttia itse mökistä lainkaan tai siis senkun, mutta hoitakoot sen sitten itse ettei tarvitse sukulaisten perään soitella koko ajan.

Itsellänikin on mökki, mutta mökki on minulle pakopaikka rentoutumiselle eikä mikään työleiri. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kuusi