Lue keskustelun säännöt.
3-vuotiaan `harrastukset`
22.06.2014 |
Eli 3v lapsi kotihoidossa, mietin syksyn ohjelmaa. Kaksi kertaa viikossa kerho kolme tuntia kerrallaan, muskari kerta viikkoon ja liikunnallinen harrastus 1-2 kertaa viikossa, siellä on siis vanhempi mukana. Kaikki on eri päivinä. Onko liikaa? Muuten vietetään ihan nornaalia rauhallista kotielämää.
Kommentit (2)
Varmaan vähän liikaa, mutta ihan ok vielä. Tärkeintä vähän isommallekin lapselle on rauhallinen kotipiirissä olo ja vapaa leikkiminen. Natsi-3-7 krt/vko pakkoharjoittelun ehtii aloittaa sitten 4-5 vuotiaanakin, antaa kehittyä onnelliseksi ja tasapainoiseksi siihen saakka. (pientä avautumista...)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ihan sopivasti. Noin meilläkin oli viime vuonna, kun lapsi oli kolme vuotta. Ensi syksynä tulee vielä yksi uusi harrastus lisää 4-vuotiaalle.