Millainen ihminen tulee mieleen nimestä Helena?
Kommentit (10)
Mulle tulee mieleen n.40-50v.vaaleatukkainen,pitkä,hoikka ja huoliteltu itsevarma ja kaunis nainen..joku rannekoru ja hyvä hajuvesi tuoksuu..on iloinen ja erittäin empaattinen..perhekeskeinen mutta hyvä työ tai johtotehtävissä.positiivinen nainen!
Tyttäreni. Suloinen sunnuntailapsi.
Helenasta tulee mieleen herttainen suomalainen nainen. Tunnen useita Helenoita, nuorempia ja vanhempia. Kaikki ovat olleet mukavia. Anoppini on Heleena, ja hyvä anoppi onkin. Siskoni anoppi on Helena, ja mukava hänkin. Entinen luokkatoverini on Helena, nuorekas ja kiva tyttö. Mielestäni hyvä nimi vauvalle tällä hetkellä. Eipä taida kovin montaa pientä Helenaa tällä hetkellä olla. :)
Pirteä iloinen keski-ikäinen nainen.
Helena Järvinen-Kuortti, 46-vuotias äidinkielen opettaja, vararehtori, Espoosta. Eronnut, kaksi murkkuikäistä poikaa, sekä kissa. Pituus 172cm, paino 64kg, vartalo lihaksikas, 4 kertaa salilla/vk ym. liikuntaa.
Hiukset vaaleat, silmät syvänsiniset. Lempiväri beige. Motto: Carpe diem
[quote author="Vierailija" time="21.06.2014 klo 00:04"]
Helena Järvinen-Kuortti, 46-vuotias äidinkielen opettaja, vararehtori, Espoosta. Eronnut, kaksi murkkuikäistä poikaa, sekä kissa. Pituus 172cm, paino 64kg, vartalo lihaksikas, 4 kertaa salilla/vk ym. liikuntaa.
Hiukset vaaleat, silmät syvänsiniset. Lempiväri beige. Motto: Carpe diem
[/quote]
; D
Kreikan mytologian Helena, kaunotar :)
Ylipainoinen, homssunnäköinen lähellä jo 70-vuotta oleva naisihminen, joka ei koskaan päässyt eroon kateudesta kuvankaunista sisartaan kohtaan. Yrittää samaa miestä, joka haikaili siskon perään. Harrastaa kaikkea "positiivista", vaikka sisin on kuin musta yö.
Toisaalta taas sini-valkoinen Helena Takalo, raikas Suomi-neito.
Hassua, mä nimittäin mietin tätä aivan samaa asiaa yks päivä! :D Ja mietin jo omankin vastauksen silloin: hieman tukeva, rehevä, oikein naisellinen "hempukka". Ehkä mukavuudenhaluinen ja tarkkaan oman arvonsa tunteva.
vaaleatukkainen sinivalkoinen nainen