Miten muka voidaan lääkitä pakolla??
Tahdosta riippumattomassa hoidossa voidaan lääkitä väkisin, mutta miten se käytännössä tehdään? Eihän kenenkään suuta voi väkisin vääntää auki sorkkaraudalla tms. eli onko tuo nyt vaan pelkkää uhkailua?
Kommentit (12)
Jos ei muuta niin lepositeisiin ja injektiolla?
Vierailija kirjoitti:
Peräpuikko.
Aika äkkiä tulee syyte tiedät-kyllä-mistä jos tunkee väkisin vastustelevan potilaan anaaliin jotain.
lääkkeet saadaan kyllä tarvittaessa suoraan suoneen
Turhaan pakoilet, Porvoon mielisairaalassa katoamisesi on jo varmasti huomattu ja valkotakkiset ovat kannoillasi.
Vierailija kirjoitti:
lääkkeet saadaan kyllä tarvittaessa suoraan suoneen
Mutta jotkut lääkkeet pitää ottaa tabletteina
Lähes aina ottavat ihan itse tabut kun kertoo miksi ne nyt pakko ottaa ja sen ikävemmän vaihtoehdon.
Jos ei ota pillereitä tai piilottelee niitä, seuraavana juotetaan liuoksena. Jos ei juo, niin pistetään injektiona ja se onkin yleisin lääkitys nykyään. Osasto on suljettu ja sisäovet auki. Ei siellä pääse piikkiä pakoon. Yleensä on isoja äijiä hoitajina, Jotka tarvittaessa laittavat lepareihin ja sitten piikkiä kankkuun.
Taasko teet tämän saman aloituksen?
Vierailija kirjoitti:
Lähes aina ottavat ihan itse tabut kun kertoo miksi ne nyt pakko ottaa ja sen ikävemmän vaihtoehdon.
Eli psykoosissa olevat ymmärtävät loogista puhetta tuon verran ainakin?
Isot miehet ajelee sut väkisin seinään ja pamputtaa samalla kun hoitaja tai lääkäri laittaa ruiskulla hyvin vahvoja neuroleptejä väkisin suoneen. Sitten remmeillä kiinni sänkyyn ja voi laittaa vapaasti aineita tai tehdä mitä vaan.
Hoitaja tarjoaa sinulle suklaapalaa ja kun avaat suusi laittaakseni sen sinne, hoitaja tunkee salakavalasti lääkkeet suuhusi.