Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kysymys suhteessa oleville

Vierailija
29.05.2021 |

Mistä tiedät rakastavasi kumppaniasi? Kauanko olette olleet yhdessä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan oltu yhdessä kohta 5 vuotta.

Tiedän rakastavani kumppaniani, koska asetan hänet ajatuksissani ja teoissani pääasiassa itseni edelle, olen valmis kompromisseihin hänen kanssaan mukavasti elääkseni, vietän kaikista ihmisistä mieluiten hänen kanssaan aikaa, pystyn kaikkein vapaimmin ja rennoimmin olemaan oma itseni hyvine ja huonoine puolineni kun olen hänen kanssaan kahdestaan, tunnen niin hyvää oloa ja kiitollisuutta alkaessani illalla nukkumaan hänen kanssaan ja herätessäni hänen vierestään. Siinä muutama esimerkki, miksi uskon rakastavani häntä niiiiin paljon.

Vierailija
2/5 |
29.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiedän siitä, että tunnen niin. Yhdessä 5,5v.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

20 vuotta ollaan oltu yhdessä. Vaikeuksienkin keskellä tiesin, että olisi vähemmän surua siitä, että kulkisi vaikeuksien kautta voittoon, kuin kulkisi eriteille. Ei ole ihan aina helppoa ollut, mutta yhdessä on haluttu vaikeudet voittaa ja on siinä onnistuttu. 

Vierailija
4/5 |
29.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

No parisuhteessa ollaan pumppauksen takia, että niin kauan kuin irtoo niin kelpaa.

Vierailija
5/5 |
29.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihastus oli valtava, kun suhteeseen aloin. Joskus ihan itketti, kun tunteet myllersi ja tuli mieleen, jos jotain sattuisi. Huoli oli valtava.

Muutaman kuukauden seurustelun jälkeen jo sanoin rakastavani. Haluan hänelle kaikkea hyvää. Yhdessä nyt jo neljä vuotta.

Tällaisia tunteita en kuitenkaan ole koskaan tuntenut exän kanssa, jonka kanssa olin yli 20 vuotta ja sain lapset. Koskaan ei ollut huolta eikä tunne myllerryksiä, mitkä olisi liittyneet exään.