Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuttu soitti eilen ja kertoi mitä tapahtui määräaikaisessa työssä...

Vierailija
11.05.2021 |

Oli kuulemma tultu sanomaan että täältä ei vakituista työtä löydy ja kysytty miksi hymyilee?

Itsellä aiemmin kokemus tiimityöstä - meitä oli 6 työntekijää ja minulla oli ns viisi esimiestä. Kaikki pomotti. Yksi haukkui ja osa porukkaa kyttäsi ja selvästi puhuivat seläntakana. Oli sellainen tunne, että varsinkin työparini raportoi tekemiset. Tosin sinne tuli vakipaikka auki enkä edes hakenut.

Ei siis ihme jos joihinkin työpaikkoihin ei saada vakituisia tekijöitä koska kukaan ei oikeasti halua näihin paikkoihin.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
11.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mäkin olin aivan käsittämättömän shaissessa paikassa töissä määräaikasena. Ne oletti vaan, että epätoivosena jatkan samaa p...kaa. En sanonut mitään ja sitten pari päivää ennen loppua ne kysy, että niin sähän jatkat ja sanoin vaan että en muuten jatka. Sit ne huus naama punasena että olin ihan k-pää kun en ollut sanonut aikasemmin. Mä vaan nauroin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla