Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ulkomaalaiset harjoittelijat

Vierailija
25.04.2021 |

En ole mitenkään ulkomaalaisia harjoittelijoita vastaan mutta minua kyllä vaivaa heidän kielitaidottomuus kun eivät osaa kuin muutaman sanan suomea (englannista puhumattakaan) ja sitten näitä pitäisi perehdyttää työhönsä? Mitä mieltä olette tästä? Ajattelevatko pomot että oppivat kielen siinä sivussa? Pelkään jo että sattuu jotain vakavia virheitä kielimuurin takia.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakkosyötetään väkisin tätä ulkkisten työllistämistä yrityksille, mutta ei vaan oikein meinaa tulosta tulla - ymmärrettävistä syistä.

Vierailija
2/3 |
25.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puhun vain suomea ja ilmoitan harjoittelijalle heti alkuunsa, että muita kieliä en puhu. Jos aikoo Suomeen jäädä, on syytä hyväksyä, että tämä on työkieli.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naurettavaa hyysäämistä, kun tulee Suomeen, pitäisi opiskella suomen kieli. Tämä oletetaan ihan joka maassa, kun menet Ranskaan, opettelet ranskan kielen, kun menet Tanskaan, opettelet tanskan kielen jne jne.....................vihervasemmisto tykkää hyysätä ja päätä silittää...............ei jeesus sentään