Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tää etähomma ei ole juttuni. En jaksa opiskella lainkaan.

Vierailija
20.04.2021 |

MInulla on tullut aivan uskomaton inho tietokonetta kohtaan. Motivaatio on aivan nollissa eikä millään jaksa suorittaa verkkokursseja, etänä ei edes opi mitään itsekseen ilman opettajan tukea.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

taidan olla ainut jolla on tämä ongelma.

Vierailija
2/5 |
20.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monelle on tullut yllätyksenä kuinka vähän itse voi vaikuttaa ahkeruuteensa. Ryhdistäytyä voi mutta se kestää vain hetken.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/5 |
20.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse luen oppikirjan ( paperisena tai e- kirjana) ja samalla katon telkkaria, hauskempaa näin. Teen myös muistiinpanoja, joita myöhemmin kertaan. Myöhemmin sitten aika nopeesti kirjoitan esseen moodleen vaaditusta aiheesta.

Vierailija
4/5 |
20.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oman toiminnan ohjaaminen on todellisuudessa vaativa laji. Siitä ei vain ole hirveästi puhuttu ennen tätä etäilyelämää. Se on oikeasti vaikeaa aikuisillekin. Nuoria vain halutaan syyllistää asiasta. Jos se ei olisi vaikeaa aikuisille, ei kukaan koskaan valittaisi/riitelisi esimerkiksi kotitöistä. Aikuiset tekisivät ne tuosta noin vain ilman kitinää. Tai työpaikoissa ei olisi koskaan tarvittu esimerkiksi työajanseurantaa. Kaikki työntekijät seuraisivat/ohjaisivat itse itseään.

Vierailija
5/5 |
20.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen paininut saman asian kanssa jo vuosikymmeniä. Pysyvää ratkaisua ei ole vielä löytynyt mutta on olemassa temppuja mitä voi kokeilla ja ehkä niiden rotaatiolla voi ylläpitää ihan siedettävää työtahtia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän seitsemän