Voiko alle 25-vuotias olla OIKEASTI kiinnostunut nelikymppisestä?
Kyseessä siis nuori mies ja vanha nainen. Kuulostaa epätodennäköiseltä..
Kommentit (42)
Helposti rynkyttäis jos vaan hyvännäkönen. Kännissä ei niin väliä silläkään. 50v on vielä ok.
Jos sukupuolet toisinpäin, niin ihan normaalia.
Epätodennäköistä joo mutta ainakin periaatteessa ihan mahdollista. - Jotku hakevat / toivovat kumppaninsa olevan enempi "äiti" tai "isä" - hahmo. eikä niinkään eritavoin tasa-arvoinen parisuhde kumppani.
Vierailija kirjoitti:
Jos sukupuolet toisinpäin, niin ihan normaalia.
Joo. Eräskin Ikiksenä tällä palstalla tunnettu ja tiedety raportoi ja kertoo ja on kertonut jo tällaisista suhteista enemmän kuin tarpeeksi yksin tällä palstalla.(...)
Vierailija kirjoitti:
kyllä jos mamma on rikas
Eikö riitä, että on kuuma?
Kyllä jos mammalta peppua löytyy. Muista ominaisuuksista voi tinkiä
M26
Se haluaa vanhan naisen lörpsöttävää pimputinta.
Jos nyt ensin kertoisit mitä pitää sisällään tuo korostettu oikeasti?
Sen jälkeen kenties helpompi kysymykseen vastata.
Kyllä mä ainakin olin, mut se ei ollut.
Jos se nelikymppinen on alfa, niin jopa alle 18v voi ihan AIDOSTI kiinnostua. Jotkut yli 40v alfat seurustelee jatkuvasti lukioikäisten kaunottarien kanssa ja vaihtavat nuorempaan, kun entinen täyttää sen 20v. Esimerkkinä tällaisesta alfasta on ex-bodari Peter Wilenius (syntynyt v.-76).
Fem kirjoitti:
Jos nyt ensin kertoisit mitä pitää sisällään tuo korostettu oikeasti?
Sen jälkeen kenties helpompi kysymykseen vastata.
Kiinnostunut muustakin kuin seksistä tämän mamman kanssa.
Ap
Sex Very Good voi kiinnostaa puolin ja toisin, kumppaniksi liian vanha
Ei tietenkään voi. Kukaan ei ikinä ole ollut kuin korkeintaan vuoden itseään vanhemman ihmisen kanssa parisuhteessa. Mistä teitä taulapäitä oikein sikiää, jotka taivastelette normaalia asiaa?
Voi. Minä aloin 21-vuotiaana seurustella itseäni 20 vuotta vanhemman miehen kanssa. Monen vuoden suhde takana, on paras ystäväni eikä vanhenemisen merkitkään haittaa. Arvostan sitä elämänkokemusta ja viisautta jota hänellä on, huumori menee yksiin ja hänen kanssaan on vain niin hyvä olla. En pidä häntä myöskään minään isähahmona kuten joku tuolla ehti jo heittää, vaan ihan tasavertaisia ollaan. Kummallakin kuohahtelee, kumpikin toimii välillä irrationaalisesti ja kaikesta keskustellaan yhdessä.
No eihän tuossa ole kuin reilun 15 vuoden ikäero. Ei se ole mitään. Sama kuin 55-vuotias kiinnostuisi 70-vuotiaasta. Kukaan ei ihmettelisi.
40 naiset voi olla aika vetävän näkösiä.
Oikeasti kiinnostunut seksimielessä - toki, loppuelämän kumppanina - epätodennäköisempää.