Mua on viime aikoina ihmetyttänyt, että kun käyn tossa läheisessä S-marketissa, niin olen useampana kertana ollut ainoa ihminen paikassa, jolla ei ole maskia
Kommentit (8)
Mä oon meidän S-marketissa usein huomannut että lähes kaikilla on maski. Samoin Prismoissa. Olikin vähän järkytys, kun toisen ketjun liikkeessä asioidessani niin moni oli ilman.
Lampaat pelkäävät nuhaa ja päälle käyviä hysteerikkoja.
Jospa nyt vaan sitten käyttäisit sitä maskia, ettei pala muilla käämit välinpitämättömyyteesi.
Siis olet ainoa ihminen koko kaupassa, ei ole edes työntekijöitä. Silloin et tarvitse maskia. Eikä rakennuksellekaan tarvitse laittaa maskia.
Ettekö te trollit jo kyllästy tuohon aiheeseen? Tätä on kuitenkin kestänyt jo vuoden. Luulisi, että se tullut kaikille selväksi, että tästä ei tule yksimielisyyttä, joten en viitsisi joka helvetin päivä lukea noita provo-otsikoita.
Sama täällä. Saa hyvin tilaa. Maskista on myös kirjoitettu paljon https://www.veksi.com/Uutiset.jsp?otsikko=maski
Ne muut ovat kuolleet tai teholla.