Tehtiinkö tämä tahallaan?
Meillä oli tänään työpaikalla tyhy-päivä ja meille jaettiin ruuaksi suolapähkinät, kalavoileivät ja jälkiruuaksi maitojäätelöä vaikka firman pitäisi tietää ja välittää siitä että kaksi meistä on allergisia maidolle, yksi on allerginen kalalle, kolme on allerginen pähikinälle ja viisi ei voi syödä gluteenia. Ja näistä kaikista allergioista oli ilmoitettu firmalle aikoja sitten. Nyt sitten tämän tyhy-päivän jälkeen työpaikka on jakautunut kahteen leiriin, niihin joilla ei ole mitään ongelmia ruoka-aineherkkyulsien kanssa ja meihin joilla on ruokarajoituksia. Että oli ihan kiva tyhy-päivä ja kiitoksia vaan siitä.
Kommentit (11)
Vierailija kirjoitti:
Tyhy-päivä sillai niinku pääsiäisenä? Nyt alkaa olla yritystä!
😂😂😂😂Nää provot menee palstalla vaan päivä päivältä paskemmiksi.
Oliko kalavoileivät edes raikkaita?
Pyhä päivä idiootti. Ei silloin olla töissä vaan vapaalla. Trollille neuvo että yritä ensikerralla tehdä parempi provo ja kannatta katsoa kalenterissa mikä päivä ettei tee taas samaa virhettä. Annan 1/5 kuitenkin yrityksestä.
Tänään oli pääsiäispäivä, pyhäpäivä, ja Ap väittää olleensä tänään töissäkin. Eikö Ap muka näe tässä yhtälössä mitään kestämätöntä ongelmaa vai onko oikeasti niin sokea?
Trolli kun ei ole ollut päivääkään töissä niin on vähän epäselviä nämä loma-ajat.
Juokaa viinaa. Se tekee tasa-arvoiseksi.
Vuorotyöläinen voi olla töissä pyhäpäivänä, mutta ei silloin mitään tyhy-päiviä ole. Nyt pandemian aikaan ei ole muutenkaan monessa työpaikassa.
Trolli paljasti itsensä kun ei tiennyt että tänään on pyhäpäivä.
Tyhy-päivä sillai niinku pääsiäisenä? Nyt alkaa olla yritystä!