Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Heitteellejättö hallitukselta ja thl:tla

Ihme
16.03.2021 |

Tämä on heitteellejättöä hallitukselta ja thl:lta.
Lapsilta evätään lähiopetus ja kaikilta normaali elämä.
Samalla annetaan rajojen vuotaa sairautta.

Hallinta rajoilla täytyy olla 100%. Sitten voidaan keskittyä hävittämään covid19 Suomen sisällä ja avara maa nauttimaan koronattomasta kesästä.

On ollut yli vuosi aikaa tehdä jämäkät lakimuutokset. Se Niinistön nyrkki olisi saanut toteutua. Olisiko nyt aika.

Rajat pitää tukkia. Vain testien ja karanteenin kautta sisään. Ottakaa mallia maista joissa tämä on tehty.

Tehdään Suomesta mallimaa ja huolehditaan kansalaisista. On aika lopettaa kokoustaminen ja miettiminen , nyt täytyy vaan toimia rivakasti.

Ei voi rankaista lapsia ja vanhuksia ja yrittäjiä ym pitämällä rajat löysinä.

Koronaton kesä!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
16.03.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muutoin olen samaa mieltä, mutta tosiasia on se, että virus leviää tällä hetkellä päiväkodeissa ja kouluissa ja menee sieltä sitten koteihin. Hetken aikaa pitäisi olla täysisulku ja kaikki kiinni. Kaksi viikkoa täyttä sulkua, rajat kiinni, testaus ja jäljitys, karanteenit ja maskipakko. Sen jälkeen meillä olisi vapaa kesä.

Hallituksen hybridistrategia vain pitkittää ja pitkittää tilannetta. Aina tulee uusi mutaatio, joka aloittaa kierroksen alusta. Virus pitäisi tukahduttaa kokonaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla