Ilmastoaktivisti laittoi "sedät" ojennukseen ilmastopuheillaan
Mitkä ihmeen "sedät" laittoi ojennukseen? Eikös meidän hallituksessa ole enemmistönä tätejä tai tätimäisiä ilmastosetiä?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d41fc54a-364d-4768-a36a-b5ac276d79c3
Kommentit (66)
Voiko ärsyttävänpää otsikkoa ollakaan a'la Iltalanta tietenkin?
Minusta väestön suuri määrä on väistämättä uhka, maailma länsimaistuu pikkuhiljaa. Eli ainoa toivo on se että pidetään rikkaat rikkaina ja köyhät köyhinä niin väestönmäärä ei ole uhka.
Ketkä nää ilmastotouhuja vastustaneet sedät ovat?
Suomessa ei edes ole juuri mitään ilmastoongelmia - muita kun tekemällä tehtyjä, maamme on maailman ehkä puhtain maa.
Tämän valossa eikö näillä nuorilla naisilla ole tärkeämpää tekemistä, kun vauhkota turhista asioista, vain koska ne ovat jotenkin muotia.
Vierailija kirjoitti:
Minusta väestön suuri määrä on väistämättä uhka, maailma länsimaistuu pikkuhiljaa. Eli ainoa toivo on se että pidetään rikkaat rikkaina ja köyhät köyhinä niin väestönmäärä ei ole uhka.
Oletko ihan sekaisin?
Ensi kerralla kanntaa kysyä asioita myös lastentarhalaisilta tasapuolisuuden takia. Elämänkokemus jyrää....
Toivottavasti saadaan pian persuhallitus niin sedät laittavat tytöt ojennukseen.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Minusta väestön suuri määrä on väistämättä uhka, maailma länsimaistuu pikkuhiljaa. Eli ainoa toivo on se että pidetään rikkaat rikkaina ja köyhät köyhinä niin väestönmäärä ei ole uhka.
Oletko ihan sekaisin?
Vähän vain. Köyhissä maissa ihmisiä riittää ja kun nämä maat länsimaistuu alkaa kulutus tottakai nousta ja kovaa. Jutussahan esitettiin että rikkaat kapitalismin orjat on se uhka luonnolle, ei köyhät eikä väestön suuri määrä.
Tää ilmastohysteerikko ei selvästi tiedä, ketä meidän hallituksessa on - siis ilmastotätejähän siellä vaan melkein on, muutaman ilmastosedäkkeen lisäksi.
Ketä tää on ojennukseen laittamassa oikeesti?
Ilmastotädillä on päällään muovitakki.
Löytyihän sieltä jotakin konkreettistakin, mutta en pidä tätä setien ojennukseen saamisena tai muutenkaan kovin tehokkaana touhuna. Eivät suuret sanat suuta halkaise, eikä koulusta lintsailevan nuorisojoukon hihkuminen kameroiden edessä vähennä päästöjä eikä siivoa merenrantaa.
"Tämän jälkeen Ojala on ollut tuttu näky ilmastomielenosoituksissa. Niiden lisäksi hän jakaa aktiivisesti ajatuksiaan muun muassa ilmastoon liittyvien asioiden suhteen Twitterissä. Viime syksynä hän lähetti yli 50:lle europarlamenttiedustajalle heidän omalla kielellään tviitin liittyen Euroopan unionin maatalousohjelmaan. Ohjelma määrittelee sitä, mihin unioni ohjaa maataloustukensa. Ojala pyysi edustajia äänestämään ohjelmaa vastaan.
– Ajattelin, että ehkä he suhtautuisivat myötämielisemmin, kun kirjoitan heidän omalla kielellään, Ojala sanoo.
Ojalan Harmiksi ohjelma hyväksyttiin."
Ihan huimaa, että meillä ikärasismi saa rehottaa nimenomaan median sanavalintojen kautta. Oikea otsikko olisi ollut "tyhjäpäinen typykkä hokee muiden mantroja javaatii muilta tekoja, joihin ei itse pysty".
tytöt voi oppia olemaan hiljaa kun setä kertoo kuinka asia on.
Eipä noita näy suunnittelemassa cleantech-asioita tai kiertotaloutta. Niillä on kiire nojata oulussa kuorma-autoon joka on viemässä jätteitä, samalla valittaen että vain he tekevät jotain.
Pakkanen paukkuu ja lunta sataa, ihan tavallinen talvi jälleen kerran. Ilmastolahkon teorioiden ja mallinnuksien perusteella tämän piti olla mahdotonta jo vuosikymmeniä sitten.
Näkyy tuo Yhdysvaltojen propagandakoneiston lanseeraama termi -ilmastokriisi- näköjään rantautuneen jo meidän mediaan.
Ilmastohuijaus se on. Ilmastovalheella muokataan yhteiskunnan tulonjakoa varakasta eliittiä suosivaan suuntaan. Hyväuskoiset nuoret naiset on helppo mobilisoida ilmastohumpuukin taakse.
Tälle ojentajalle voisi vinkata oikeita kohteita. Usa, kiina, venäjä jne on sekä saasteita että setiä joita ojentaa. Oikeasti jos ei suomella ole mailman pienimmät päästöt niin aika kärkeä kuitenkin.
Miten hiusten värjääminen oransikkis autta ilamastitavoitteessa?
Eikö se päin vastoin tuhoa saman lailla luontoa?
Vai synnyitkö tuon värisenä?
=D
Hauskaa oli lukea että 7 miljardin väestöpommi ei ole huolestuttavaa ollenkaan, mutta Suomen autokanta on .
=D=D
Meret on kohta tyhjiä kaloista kun väestö täytyy ruokkia, mutta tämä tyttö ei ilmeisesti ole käynyt espoota kauempana koskaan.
Miten laittoi sedät ojennukseen? Miten he ojentuivat? Mitkä ihmeen sedät?