Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten teillä nukutaan!?

Vierailija
09.08.2006 |

Meillä 6v. poika nukkuu omassa sängyssä heräämättä öisin,siksi kai yökastelija kun nukkuu niin sikeästi.

4v. tyttömme nukkuu myös omassa sängyssä,tosin joskus öisin käy laittamassa valon päälle,mutta palaa aina omaan sänkyyn sen jälkeen.

2v. tyttömme nukkuu myös omassa sängyssä ja nukahtaa sinne itse. joskus saattaa herätä yöllä,mutta nukahtaa pian takaisin omaan sänkyyn.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

9v poika nukkuu omassa huoneessaan, samoin 7v tyttö ja 4v tyttö.

Ja koska näillä omat huoneet niin vauva nukkuu minun ja mieheni välissä sängyssämme olohuoneessa. Kaikki " isot" lapset nukkuvat yönsä hyvin, joskus tosin 4v tulee salaa sohvalle yöllä jatkamaan uniaan, ei kuitenkaan herätä meitä.

Vierailija
2/6 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jokainen omassa sängyssään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki omissa sängyissään. Mä haluun kunnon rankkasateen, raikkaan ja viiileen ilman ja kunnon yöunet!

Vierailija
4/6 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tyttö 1,5v. nukkuu pinniksessä meidän sängyn vieressä. Joskus herää yöllä ja nostan viereen pikku tuhisijan.

Vierailija
5/6 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hän siirtyi omaan huoneeseen suunnilleen 10kk:n ikäisenä.

Vierailija
6/6 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai nukkuvat alkuillasta. Yöllä kahdesta nuorimmasta jompikumpi tai molemmat kömpivät minun ja mieheni väliin nukkumaan. Toiseksi vanhin lapseni haluaa tulla viereeni illalla, jos mieheni on työmatkalla. Yöllä hän siirtyy pissalla käynnin yhteydessä omaan sänkyynsä. Olen monesti miettinyt, meneekö hän sinne vanhasta tottumuksesta vai, herääkö hän nimenomaan siirtyäkseen vessan kautta omaan sänkyynsä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi seitsemän