Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi te röökäävat äidit imetätte vauvojanne?

Vierailija
08.08.2006 |

Luuletteko, että siitä nikotiinimaidosta on paskan vertaa hyötyä lapsellenne? Jos tupakoi niin ei tosiaan kannata imettää. Se on todella ällöttävää ja lapsi ei tosiaan tykkää siitä maidosta. Sama kuin tuhkiksesta jois. Ja jos joku idiootti kysyy, että olenko maistanut niin en ole! Käytän vain omaa päättelykykyäni ja tutkimustietoja.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

koska luulevat, että lapi tykkää nikotiinimaidosta. Yksi nuori mamma kerran ihmetteli miksi lapsi itkee kokoajan vaikka hän syöttää alvariinsa. Ei sitten käynyt tällä hupakolla mielessä, että lopettais sen ketjupolttamisen imetysajaksi. Hyvä kun ei ollut tupakka hampaissa samalla kun imetti. Dorka ämmä.

Vierailija
2/3 |
08.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitte vielä ihmettelee kun vauva huutaa mahaansa. Taitaa olla koliikki...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos polttaa yli 5 savuketta vrk on imetyksen hyöty pienempi kuin savukkeesta tuleva haitta. Ymmärrän jos joku käy " hermosavut" vetämässä satunnaisesti kuin se että alkaa ravistelemaan vauvaa tai paiskomaan seinille.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme yksi