Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naurattaa, jos joku työttömiä halveksinut joutuu nyt pitkäaikaistyöttömäksi koronan takia!

Vierailija
19.02.2021 |

Sai mitä ansaitsikin!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai tyyliin joku, joka mussuttaa, että ”ei sitä tiedä, mitä se työttömyys on, ennen kuin sen on itse kokenut!” Ai ei tiedä vai? Kyllä pitää olla pieni mieli ja elämä, jos ei muka tosiaan tiedä. Ihan oikein, että sellaisetkin paskat jäävät ilman töitä!

Vierailija
2/3 |
19.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa mieltä aloittajan kanssa, itse olen kokenut työttömyyttä ja työssä oloa. Työttömyys on kamalaa, ei ole rahaa tehdä mitään ja koko ajan takaraivossa ahdistaa mikä lasku pitää seuraavaksi yrittää maksaa. Sellaiset ihmiset jotka eivät ole koskaan kokeneet työttömyyttä ovat hyvin ylimielisiä ja kermaperseitä. Tällaisille toivon todella työttömyyttä ja vaikeutta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Turhaan nauratte, olen edelleen töissä. Ollut koko korona-ajan etänä, mikä on ihanaa, kun ei tarvi edes kotoa lähteä ja palkka juoksee. Mun puolesta korona saa jatkua tämänkin vuoden.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan yksi