THLn mukaan Uudelta maalta ei pitäisi lähteä hiihtolomalle muualle - Lappi on aivan täyteen buukattu ollut syksystä saakka, miten yhtälö toimii?
Eli tällä hetkellä pk-seudulta ollaan eritätin sankoin joukoin lähdössä hiihtoloman viettoon Lappiin, suunnitelmat ja maklsut tehty syksyn uutisoinnin mukaan jo silloin. Jos THL puhuu konditionaalissa niin tämä tulee tapahtumaan, tyhjää puhetta THL:ltä ilman määräyksiä.
Kommentit (6)
Sanna kertoo 3 viikon päästä lisää.
"Eritätin Uudelta maalta" 😂😂😂😂😂
Ap, ne on ne savolaiset jotka vaeltaa. Eivät viihtyneet Savossa, eivät viihdy missään eikä niitä oikeastaan mihinkään haluta. Savolaisuus on sukupuoliteitse tarttuva kuolemaan johtava sairaus.
Etkö ite saanut mökkiä vuokratuksi ja nyt kiukuttaa.
Me ollaan just Lapissa. Vältellään ihmisiä kaupassa, ei käydä ravintoloissa, asutaan mökissä. Vain oma perhe. Hiihdetään lähinnä, lapset laskevat pulkkamäkeä. Autolla tultiin. Täällä on turvallista.
Vierailija kirjoitti:
Me ollaan just Lapissa. Vältellään ihmisiä kaupassa, ei käydä ravintoloissa, asutaan mökissä. Vain oma perhe. Hiihdetään lähinnä, lapset laskevat pulkkamäkeä. Autolla tultiin. Täällä on turvallista.
Tällä tyylillä reissaten, en näe mitään ongelmaa.
Kuka hullu laittaa baarinsa kiinni kun siihen tuli taas SUOSITUS, ei saa sillon edes korvausta. THL taas sekoilee.
Juurikin näin, katsoin gofinlandin ja lomarenkaan sivuilta, joista löytyi vain muutama mökki vapaana Kuusamosta ja Leviltä. Moni menee imuroimaan sieltä koronaa, Huh , huh ja yo-kirjoituksetkin tulossa.
Järki hoi, älä jätä.