Airbnb: pitääkö asuntoon jättää jokin lahja?
Kyseessä useamman yön vierailu. Toisaalta jokaisellahan on jo liikaa tavaraa.
Kommentit (14)
Vierailija kirjoitti:
Joskus ollaan viety. Suklaa (fazer sininen) on saanut aina kehuja.
Tämä siis ulkomaankohteissa.
Kala vessanpöntön vesisäiliöön tai maitoa verhotangon sisään 👍
Itse olen pyyhkinyt munan verhoihin ja jättänyt pythonin wc-pönttöön tervehtimään seuraavaa tulijaa.
Vierailija kirjoitti:
Ulostetta ja virtsaa lattioille.
aaveen väki lomailee, osa 1.
Siis miksi ihmeessä? Jätätkö hotelliinkin lahjan? Sinähän maksat siitä. Eiköhän se, että jättää kämpän kohtuu siistiksi ole jo lahja itsessään. Eri asia, jos menee couchsurfaamaan tms.
Me vuokrataan asuntoa air bnb:nä. Mitään ei odoteta, mutta tähän asti kaikki ovat olleet useamman yön ja jättäneet jotain pientä - kukkia, kahvia, suklaata, käsityöläisvieras jätti omia tuotteitaan. Olemme olleet ilahtuneita joka kerta!
En ole koskaan jättänyt. Hyvä arvostelu netissä riittää. Olettaen että homma toimi niin kuin oli luvattu.
Kiitos vastauksista. Käytin wc-paperit joten ostan tilalle paketin. Ja kahvipaketin myös. T. Ap.
Ps. Oli niin hyvä ja edullinen asunto että en mielelläni laittaisi huippuhyviä arvosteluja... Koska silloinhan hinta nousee ja saatavuus huononee!
Olen normaaleille jättänyt tavallisesti kellon (Patek Philippe tai Cartier).
Hau-hau miehille kokoelman anustappeja.
Joskus ollaan viety. Suklaa (fazer sininen) on saanut aina kehuja.