Tarvitseeko kännykkään turvapaketin?
Liittymät tyrkyttävät näitä turvapaketteja puhelimeen, tarvitseeko niitä oikeasti? Ja voiko turvapaketti olla eri liittymältä kuin puhelinliittymä? Eli esim. turvapaketti on Telian vaikka kännykän liittymä on Saunalahden?
Kommentit (3)
Niinhän nuo tyrkyttää ja väkisin tulee joidenkin liittymien mukana. En ole käyttänyt, kun on ilmainen ohjelma kännyssä. Ei ole ollut ongelmia koskaan.
Niin minäkin mietin että ilmaisia ohjelmia on olemassa ja varmaan yhtä hyviä. Noi turvapaketit aika kalliitakin kun jollain 5euron hinnalla kuukaudessa... mulla saunalahden liittymä, mutta otin telian netin ja nyt tyrkyttävät sitä turvapakettia.. aiemmin ei ole ollut... Ja mietin että voiko sen telian turvapaketin edes ottaa jos toisen operaattorin liittymä..
Kyllä se lapselle hyvä on, estää porren katselun liian nuorena.