Join perjantaina, tänään on masentanut koko päivän
Miten kauan kestää? En jaksais yhtään tämmöistä. Eilen olin ihan ok, mutta tänään puolen päivän aikaan mieli romahti ja on vaan jatkanut laskua. Menee oman sietokyvyn alle, jos tästä vielä hetken laskee tai ei pian kohoa. :(
Kommentit (7)
Juuri tuosta syystä lopetin juomisen vähän päälle kolmekymppisenä, kun krapulat kesti päiväkausia. Eiköhän se ensi viikonlopuksi hellitä.
Aivokemia menee niin sekaisin kun juo. Voi kun sitä pystyiskin olemaan kokonaan juomatta. Nykyään juon noin 2 kertaa kuussa kännit ja aina on kamala olo pari päivää. Itsetunto romahtaa moneksi päiväksi jotenkin jne:(
Muistat tämän päiväisen olosi kun meinaat seuraavan kerran ottaa.
Tuohonkin auttaa vain uusi känni, ja kierre on valmis!
Jos on pakko juoda niin on myös pakko vaan kestää se parin seuraavan päivän mielenlasku. Silloin kuuluu tuijottaa hömppäsarjoja, syödä roskaruokaa, juoda limpparia, masturboida, mitä vain mistä saa nopeaa mielihyvää että pääsee yli siitä olosta.
pari viikkoa jos jaksat pärjäillä vielä, niin sitten vähän helpottaa :)