Osaako joku avata vihreää ajattelua?
Mitä järkeä on vähentää autokaistoja ja luoda keinotekoisesti entistä pahempia ruuhkia? Kun autot seisovat ruuhkissa, päästöjä syntyy enemmän.
Kommentit (10)
Heti kun äänestätte vihreän hallituksen pois kuvioista niin seuraava voi lähteä purkamaan sen aiheuttamaa sekoilua. Kateeksi ei käy seuraavaa hallitusta, jolle kaiken siivoaminen jää.
Ne luulee, että ihmiset siirtyvät käyttämään julkisia, kun autoilu on mahdollisimman hankalaa. Kyseessä on harhaluulo. Ei lapsiperheen viikon ostokset liiku ratikalla.
Suomessa maalitetaan lääkeyhtiöiden ja kokeilujen uhreja. 1970-luvulla käytettyjen Epilepsalääkkeitä käyttäneiden äitien lapset ovat näitä maalituksen uhreja. Heitä maalitetaan ilkeämielisillä ja suorastaan tappavilla juoruilla jotta lääkeytiöt välttyisivät korvauksilta. Elossa heitä ei nykypäivänä ole montaakaan.
Kyseiset Epilepsialääkkeet ovat todennäköisesti keksittyjä Neuvostoliitossa ja tästä syystä näiden "lasten" perässä saattaa olla tehokas tappajakoneisto. Joskus tämä koneisto toimii maalittmalla kuten minun tapauksessani on käynyt tai sitten suoraan murhaamalla. Moni murha on suoritettu myrkyttämällä. Tao maalituskkonieston provosoimalla tappelulla.
Tällaisella lapsella on usein kallonepämuodostuma jollaisen omaavan väitetään hellivän mielessään perversioita. Näin siis maalituslaitos väittää. Tämä titetenkin on täyttä valetta. He ovat synnynnäisesti aivan normaaleja ihmisiä kuten minäkin mutta usein heidän psyykensä on vereslihalle kiusattuja. Apuna tässä rääkkäämisaessä on voitu käyttää huumausaineita. Täsät syystä he saattavat olla tietyissä tilanteissa agressiivisia käytökseltään tai puheiltaan mikäli heitä alkaa kuulustelemaan. Oma elämäni alkaa olla maalituslaitkosen takia lopuillaan täällä pääkaupunkisudullakin ja siksi kerron tarinani sosiaaliseen mediaan jotta voisin auttaa jotain kohtalotovereitani. Itse olen valitettavasti herännyt tähän liian myöhään.
Toivon tietoisuuttä tästä asiasta levitettävävän eteenpäin. Jopa Pasilan poliisilaitos on jo kääntynyt monia meitä vastaan tämän maalituslaitoksen takia.
Syynä maalitukseen tietenkin onse, että lääkeyhtiöt välttyisivät maksamasta korvauksia.
Lyhytjännitteistä, syyn ja seurauksien lakien tuntemattomuutta se pääasiassa on.
Nopeiden voittojen (puoluepoliittisten) tavoittelua, mutta kun maahan halutaan lisää väestöä tai autottomia keskustoja, ei nähdä nenää pidemmälle ja osata miettiä että millainenhan se tilanne on viiden/kymmenen vuoden kuluttua.
Keskustat autioituvat ja pian saavutamme samanlaisen tilanteen kuin Detroitissa. kantaväestö on kadonnut ja tilalle saapuneet etniset jengit.
Tai sitten se on tarkoituksellista, mutta en ymmärrä miksi?
Vierailija kirjoitti:
Ne luulee, että ihmiset siirtyvät käyttämään julkisia, kun autoilu on mahdollisimman hankalaa. Kyseessä on harhaluulo. Ei lapsiperheen viikon ostokset liiku ratikalla.
Tavarapyörällä, varsinkin nyt pakkasilla😀
Vaiihtoehtoja ja eettisyyyttä. Killpailu taaas haastaa teknologiaa kehitttymään.
Vierailija kirjoitti:
Vaiihtoehtoja ja eettisyyyttä. Killpailu taaas haastaa teknologiaa kehitttymään.
Se onn osa tietoyhteiskuntaaa, tiedettä, sisvistystä ja kehitystä sitä mitäää on jo länsimaat historian ajansaaatossa tehneeet.
Ei siinä ”ajattelussa” ole mitään järkeä.