Naiset käyttävät seksiä saadakseen rakkautta; miehet käyttävät rakkautta saadakseen seksiä
Näin se vain menee, 99% tapauksissa.
Elämän karuja faktoja.
Kommentit (15)
Kumpikaan ei pidä paikkaansa, onko tämä joku "pilttimiehen" keksintö jälleen?
Sekksi tarkoitttaa arjessa stressipoistamis keinoa.
Oikeassa elämässä noin, palstalla päinvastoin. Jostain syystä tänne on pesiytynyt halukkaat naiset, joilla on haluton halailijamies. Aivan kuin tänne on pesiytynyt miehiään koulutetummat, suurempipalkkaiset ja varakkaammat naiset.
Lisäksi täällä on paljon miestään pidempiä naisia. Kaiken huippuna palstanaiset pitävät suolaisesta ruuasta ja miehensä ovat persoja makealle.
Heh. Mä en käytä seksiä saadakseni rakkautta vaan orgasmin. Silloin kun panettaa, mies on ihan kätevä, panon jälkeen saakin häipyä. Kummasti ne vaan tuppaavat ihastumaan ja jäävät roikkumaan.
Nainen
Vierailija kirjoitti:
Sekksi tarkoitttaa arjessa stressipoistamis keinoa.
Naiiselle se on taas sitä että nainen huomioidaan paremmin.
Ja naiset on Venuksesta ja pojat on tehty etanoista ja mitä näitä nyt on? Muu maa mustikka? AP:n tapauksessa kyllä vaikeneminen voisi olla kultaa.
Haluan saada sekä seksiä että rakkautta. Olen nainen.
99% tapauksista? En usko. Toki jonkin verran varmaan tällaisia tapauksia löytyy. Luulisin kuitenkin, että suurin osa ihmisistä omaa normaalin tunne-elämän ja siksi suurin osa parisuhteista on sellaisia, joissa ei "käytetä" kumpaakaan, vaan rakkaus ja seksi yhdistyvät.
Vierailija kirjoitti:
Kumpikaan ei pidä paikkaansa, onko tämä joku "pilttimiehen" keksintö jälleen?
Tämä. Miehet eivät pidä naisia enemmän seksistä eivätkä naiset romanttisista komedioista.
Haluaisin niin paljon rakkautta ja hyvää seksiä. Olen odottanut pitkään ja pettynyt: en uskalla toivoa enää mitään.
Vierailija kirjoitti:
Ja naiset on Venuksesta ja pojat on tehty etanoista ja mitä näitä nyt on? Muu maa mustikka? AP:n tapauksessa kyllä vaikeneminen voisi olla kultaa.
:D
Hyvää kannattaa odottaa, mummo sanoi vuonna 2003. Hyvää tässä on odotettukin.
Itsestäänselvyyksiä. Kuten Origo jo aikanaan loihe lausumaan, "tie naisen vatsalle käy sydämen kautta".
Totta.