Mikkelissä on kadonnut tilataksi ja sen kuljettaja.
Poliisi on aloittanut kadonneen henkilön etsinnän kiireellisesti ja pyytää mahdollisia havaintoja suoraan hätänumeroon 112.
Kyse on Mercedes Benz -merkkisestä tilataksista, jonka rekisterinumero on SNS-438. Auto kuuluu Nina’s Erikoistaksipalvelut -yhtiölle ja on ollut kateissa eilisestä lähtien. Auton kanssa kadoksiin jäänyt kuljettaja on nainen. Hänellä tiedetään olleen katoamisaikaan musta vaatetus.
Taksiyhtiön mukaan viimeinen havainto autosta on tiistailta kello 17.48. Itä-Suomen poliisin tilannekeskuksen mukaan juttu on siirtynyt tutkinnan vastuulle. Rikostorjunnasta kerrotaan, että kadonneen etsintä oli yhä käynnissä keskiviikkona puolenpäivän jälkeen.
Poliisi pyytää kertomaan kaikki havainnot katoamishetkeltä ja sen jälkeiseltä ajalta niin ikään hätänumeroon. Myös taksiyhtiö pyytää tietoja sosiaalisessa mediassa.
– Huoli on suuri meillä kaikilla, yhtiö kirjoittaa.
Asiasta uutisoi aiemmin Länsi-Savo.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33ec61ee-a6fb-4422-8ecc-982c68a91196
Kommentit (5)
Eikö ole puhelinta, että voi GPS paikantaa?
Nyt silmät auki siellä päin ja lähistölläkin!
Tästä on jo aloitus.
https://www.vauva.fi/keskustelu/4012324/mikkelissa-eilen-illalla-kadonn…
Olisko ajanut ulos tieltä kun keli on mitä on?