Mikä vimma naisilla on pitää niin pitkälahkeisia housuja, että ne laahaavat maassa korkkaritkin jalassa?
Ihmettelen tälläistä muotia, näkee huippumalleillakin.
Kommentit (11)
Mun housut yleensä nousee istuessa ylemmäs niin, että säärikarvat on vaarassa näkyä. Siksi valitsen mieluiten sellaiset housut, joilla nilkka ei jää paljaaksi istuessakaan.
Se on nimenomaan muodista kiinni. Joinain kausina lahkeet vain laahaavat maata.
Läskit joutuu hankkimaan itselleen liian pitkiä housuja.
Kun housut on yleensä tehty pidemmille eikä lyhyemmille niin silloin lahkeet on suunnilleen maassa jos niitä ei ala käärimään.
Koska en viitsi kääntää niitä.
Ei ne mua haittaa.
Saahan ne lyhennettyä sopiviksi. Laatuhousuissa om jätetty lahje kääntämättä, jotta sen saa tehdä sopivaksi.
Tiedän mitä tarkoitat. Näyttävät kauheilta.
Oon niin persjalkainen etten löydä sopivan mittaisia ja niin uusavuton etten osaa alkaa lyhentämään niitä.
Vierailija kirjoitti:
Kun housut on yleensä tehty pidemmille eikä lyhyemmille niin silloin lahkeet on suunnilleen maassa jos niitä ei ala käärimään.
Eivät suunnilleen, vaan pitkilläkin oikeasti maassa. Niin, että menevät melkein kengän alle.
Piti tarkastaa aloituksen päiväys. Tuohan oli muotia joskus 20 vuotta sitten. Nyt muodissa ovat vajaamittaiset lahkeet – mikä ärsyttää! Yritin etsiä itselleni uusia housuja, mutta kaikissa liian lyhyet, nilkan paljaaksi jättävät lahkeet.
Nyt laahaudutaan maskit kasvojen suojassa joka paikkaan ja kuvitellaan että kohta tää loppuu vaan mitäpä jos sen paikan ottaakin huivikangas?