Koronakoordionaatioryhmä ja HUS vaatii rajoituksia noudatettavan - HUS PR-mummo jatkaa matkustelua
M88ret Castr3n PR-mummon suomin valtuutuksin ei kunniota esimiehensä johtajaylilääkäri Markku Mäkijärven vaatimusta matkustusrajoitusten noudattamisesta.
Röökimuija on varannut jo lapin hiihtoloman matkan ja aikoo jatkossakin olla noudattamatta HUSin hallintojohtajana organisaationsa vaatimuksia pidättäytyä matkustamisesta. Varhaiseläkeläisen oikeuksia on matkustaa ja liikkua vapaasti!
Kommentit (7)
Vieläkö tämä on HUSin palveluksessa?
"Halusin vain näyttää omalle porukalle että pidän heiltä saamaani pipoa"
Ajatella kirjoitti:
Vieläkö tämä on HUSin palveluksessa?
Miksei olisi? Hän on vastuullinen nainen 👍🏻
Vierailija kirjoitti:
"Halusin vain näyttää omalle porukalle että pidän heiltä saamaani pipoa"
Kyllä, pipothan meitä eniten kiinnostavat tässä pandemiatilanteessa.
Hoitsu
C8astrenhan on todella tärkeässä roolissa pandemian aikana, kuten varmasti ollut 41-vuotisen uransa aikana. Tärkein seuraava vaihe lienee saattaa hänet kaikessa hiljaisuudessa eläkelaitumelle ilman korvaavaa tekijää, jotta säästyy turhakkeen verran verorahoja aitoon akuttiin H USin potilastyöhön.
Toivottavasti PR-likka C8stren on etuillut jo rokotejonossa ja hän on saanut piikin jottq voi pian taas matkustaa Lappiin rentoutumaan.
Kontrolloidusti.
PR-mummo -osastomme on holtiton.
Emme uskalla sanoa heille vastaan, emmekä saa neitä mitenkään kuriin.
Markku.