Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä saisin vanhoja kuvalehtiä

Vierailija
05.06.2014 |

Olen tekemässä sellaista oman elämän aarrekarttaa, ja tarvitsisin sitä varten paljon lehtiä, joista leikata sopivia kuvia. Mutta mistähän sellaisia saisi? Ei ainakaan meidän taloyhtöin lehtilaatikossa ollut, eikä kirjastossa eikä yhdellä kirpputorilla, josta kävin etsimässä. Olisko divarissa? Mutta siellä ehkä vaan jotain vähän arvokkaampia lehtiä, en viitsisi kauheasti maksaa, kun en lue, leikkaisin vain kuvia.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä asut? Onko teillä päin kierrätyskeskusta tms? Meillä saa ekocenteriltä ilmaisia lehtiä ja kirjoja, joskus muutakin askartelumateriaalia.

Vierailija
2/3 |
05.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan täällä kierrätyskeskus, käyn siellä katsoamssa, kiitos vinkistä :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on kodinkuvalejtiä, vauva, meidän perhe, metsästys&kalastus jnejne ja voisin vaik vähän kuskatakin niitä, ku en oo saanu aikaiseks laittaa roskiin. Mutta missä päin oot?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä kaksi